orthodontist beauty

بیشتر افراد گمان می کنند ارتودنسی فقط یک درمان برای ردیف کردن دندان ها می باشد، در حالی که از این درمان برای زیبایی صورت نیز می توان استفاده کرد، ولی چطور؟

مراجعه به هنگام به متخصص ارتودنسی در ساختار صورت اهمیت زیادی دارد که  می تواند زیبایی ماندگاری را برای شما به ارمغال بیاورد. ساختار صورت در هر سنی می تواند تغییر پیدا کند، به خصوص در دوران نوجوانی که ساختار اصلی به طور کامل شکل می گیرد. در صورتی که مشکلی در رشد دندان ها و ساختار فکین وجود داشته باشد که بر ساختار صورت تاثیر بگذارد، با بررسی متخصص ارتودنسی و تشخیص به هنگام، می توان با شروع درمان ارتودنسی مشکل را حل نمود.

بر اساس گزارش اعلام شده توسط انجمن ارتودنسی آمریکا، پیشرفت های موجود در دنیای ارتودنسی به متخصصین این امکان را داده است تا در کنار برطرف کردن مشکلات دهان و فکین، به اهداف خود در زمینه زیبایی هم برسند. با کسب اطلاعات لازم درباره نحوه رشد استخوان های صورت و فکین، درباره اینکه چگونه لبخند ما در طول زمان تغییر می کند، درباره ارتباط نزدیک بین دندانها با لب ها، فکین و دیگر ساختار صورت، متخصص ارتودنتیست می تواند ساختار زیباتر و مناسب تری به صورت بیمار دهد. متخصصین عقیده  دارند انجام ارتودنسی در سنین پایین تر تاثیر بیشتری در ساختار درست صورت دارد، اما بزرگسالان زیادی هم بوده اند که بعد از اتمام درمان ارتودنسی از تغییر خوبی که در ساختار صورتشان اتفاق افتاده ابزار رضایت داشته و در همین راستا اعتماد به نفس بالایی برای حضور در اجتماع کسب کرده اند.

یکی از متخصصین برجسته ی ارتودنسی، دیوید سارور مطالعات زیادی درارتباط با ارتودنسی و تاثیر آن در زیبایی صورت انجام داده است . وی درباره تاثیرات درمان ارتودنسی و براکت ها در افزایش زیبایی صورت تحقیقاتی را انجام داده است. وی وضعیت چندین بیمار جوان و کم سن و سال خود را بررسی کرده و این بررسی را در سنین بالاتر نیز دنبال کرده است. تحقیقات وی در حال حاضر، یکی از با اهمیت ترین موضوعات در دنیای ارتودنسی می باشد که قدرت و تاثیر این درمان را در تغییر و زیبایی ساختار صورت نشان می دهد.

امروزه، بیشتر متخصصین ارتودنسی به ساختار صورت نیز توجه کرده و سعی می کنند در پروسه درمان این موضوع را نیز در نظر داشته باشند. متخصصین نحوه قرار گرفتن دندان ها و ارتباط آن با ساختار صورت را بررسی می کنند تا در شروع درمان ساختار صورت نیز مد نظرشان قرار بگیرد. با بالارفتن سن، نحوه شکل خندیدن ما نیز تغییر پیدا می کند به طوری که دندان ها کمتر دیده می شوند و یک سری تغییرات دیگر که اگر متخصص ارتودنسی به این نکات و تغییرات توجه داشته باشد، درمان را به گونه ای طراحی می کند تا ساختار صورت و لبخند برای همیشه جوانی خود را حفظ کند. دندان پزشکان و متخصصین با همکاری هم می توانند هم بهداشت دهان بیمار را کنترل کنند و هم زیبایی صورت و لبخند را برای آنها تضمین کنند.

توجه کردن به جزئیاتی مثل دندان هایی با رشد نامناسب در محل نامناسب، خطوط لثه که هماهنگی ندارند و یا شکل نامناسب فکین، در موفقیت درمان و تغییر مناسب ساختار صورت اهمیت بالایی می تواند داشته باشد.

انجمن ارتودنسی آمریکا در سال 1900 افتتاح شده است که در حال حاضر بزرگترین و قدیمی ترین سازمان های دندان پزشکی می باشد. 17000 متخصص ارتودنسی در این سازمان فعالیت می کنند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی