براکت نامرئی

بستن فاصله بین دندان ها
سیستم براکت متحرک مانند ارتودنسی نامرئی معمولا درمان مناسبی برای بستن فواصل نسبتا کوچک بین دندانها به حساب می آید. به طور کلی برای این درمان، مقدار کلی فاصله نباید مجموعا بیش از 6 میلی متر در هر قوس دندانی باشد.

گاهی اوقات دندان های بهم ریخته ابتدا باریک شده و سپس دوباره صاف و ردیف میشوند.

در برخی موارد دندان های بهم ریخته را میتوان تغییر شکل داد و سپس درمان کرد به صورتی که، کل حرکت دندان شامل بستن فضای بین دندان ها میشود.

دندانپزشک با این رویکرد تنها کمی از دریل دندانپزشکی یا نوار ساینده پوشیده شده با الماس، استفاده میکند (فرایندی به نام ساییدن دندان tooth stripping) سپس امکان استفاده از ارتودنسی نامرئی برای ردیف کردن دندان ها در همین مقدار فضای موجود، فراهم میشود.

حل مشکل بهم ریختگی دندان ها با وسیع کردن قوس دندانی بیمار

رویکرد دیگری که با سیستم ارتودنسی نامرئی استفاده میشود، اصلاح بهم ریختگی دندان ها با وسیع کردن قوس دندانی بیمار است. مقدار وسیع کردن قوس دندانی در موارد ارتودنسی نامرئی، مقدار فضایی که فراهم میشود تا دندان های بهم ریخته بتوانند صاف و ردیف شوند، میتواند به 2 تا 4 میلی متر برسد.

موارد کشیدن دندان

یک راه ایجاد فضای مورد نیاز برای ردیف شدن دندان های کج، کشیدن یک یا چند دندان است. کشیدن دندان در دنیای ارتودنسی امری بسیار معمول است و در بیشتر موارد تنها شامل خارج کردن دندان عقبی (معمولا آسیای کوچک) اغلب در جفتهای راست یا چپ است.

این رویکرد ممکن است به نظر انحراف از هدف ایده آل ارتودنسی برسد چون یک دندان خوب و مفید، تنها برای راحتی کار ارتودنسی کشیده میشود اما از نظر عملی، گاهی این کار لازم است.

وقتی خارج کردن دندان به عنوان درمان انتخاب میشود، تقریبا همیشه هدف ردیف کردن دندانهای جلویی قوس پایین است و بیمار در نهایت سه دندان پیشین پایینی خواهد داشت (و در فضایی قرار گرفته اند که در حالت طبیعی توسط چهار دندان اشغال میشد) اما در اکثر موارد افرادی که لبخند این فرد را مشاهده میکنند، هرگز متوجه کم بودن دندان های او نمیشوند.

چرخش دندان را با براکت های متحرک میتوان صاف کرد

در مواردی که دندان چرخش جزئی دارد، میتوان درمان اینویزالاین یا ارتودنسی نامرئی را برای آن توصیه کرد. معمولا این درمان برای مواردی بهتر است که دندانها چرخش کمتر از 20 درجه نسبت به حالت طبیعی داشته باشند.

برای این موارد ممکن است نیاز به اتچمنت هایی باشد. این روش قرار دادن باندینگ دندان کمک میکند الاینرها مستقیما نیرو را به دندان اعمال میکنند به طوری که بدون آنها ارتودنسی نامرئی ممکن است نتواند اصلاح مورد نیاز را کامل و موثر انجام دهد.

درمان موارد شامل براکت شفاف و براکت معمولی

این امکان وجود دارد که ارتودنسی نامرئی تنها برای بخشی از برنامه درمانی در نظر گرفته شود، در این موارد ممکن است با براکت های مرسوم، درمان آغاز شود چون برای تکمیل این انواع حرکت دندانها، الاینرهای متحرک قدرت کافی را ندارند؛ همین که این مرحله (کار با براکت معمولی) تمام شد، کار با ارتودنسی نامرئی ادامه یافته و تمام میشود.

از آنجایی که هر دو نوع براکت در این شیوه درمانی، دخیل هستند، هزینه کلی این نوع درمان بیشتر از درمان تنها با براکت معمولی، تمام میشود.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی