عکس عنواع مشکلات ارتودنسی

دندان ها در صورتیکه در موقعیت صحیح خود باشند می‌توانند در تمامی عمر در عمل جویدن و حفظ سلامتی فرد مؤثر باشند. متأسفانه ناهنجاری های دندانی و فکی غالباً اتفاق می‌افتد، دندان ها می‌توانند نهفته باشند، چرخش پیدا کنند، بین آنهای فضای بیش از حد باشد یا کمبود فضا موجب درهمی آنها باشد و نیز ممکن است موقعیت فک بالا و پایین نسبت به هم هماهنگ نباشد. خوشبختانه اکثر این مشکلات می‌تواند با درمان ارتودنسی رفع گردد.

مشکلات ارتودنسی به 3 گروه اصلی تقسیم می‌شود که عبارتند از: ناهنجاری کلاس 1 ناهنجاری کلاس 2 ناهنجاری کلاس 3 هر یک از این حالات درمان خاصی را می‌طلبد. همچنین ممکن است ترکیبی از مشکلات بالا نیز موجود باشد. کلاس 1- این حالت وقتی است که فکین در موقعیت صحیح بوده ولی دندانها در موقعیت صحیح نسبت به هم نباشند. اندازه دندانها ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد و جویدن را با اشکال مواجه می‌سازد و همچنین بر روی زیبایی تأثیر دارد. کلاس 2- این حالت هنگامی است که فک بالا رشد بیش از حد داشته، و یا موقعی است که فک پایین رشد کافی ندارد و عقب‌تر واقع شده است. کلاس 3- این وضعیت نسبت به سایر موارد نادرتر می‌باشد و هنگامی است که فک پایین رشد بیشتر از حد داشته باشد، این وضعیت در جویدن مشکلات خاصی ایجاد نموده و در مجموع بر سلامتی فرد تأثیر دارد. در سنین پایین با درمان ارتودنسی به تنهایی رفع اشکال می‌شود ولی در سنین بالا درمان ارتودنسی و جراحی مشترکا بایستی انجام شود. سایر مشکلات متداول ارتودنسی سه حالت متداول دیگر در مشکلات ارتودنسی وجود دارد که ممکن است در هر یک از ناهنجاری‌های ذکر شده وجود داشته باشد. اپن بایت (Open bite): در این حالت دندانهای خلفی به هم می‌رسند و بین دندانهای قدامی فاصله وجود دارد. دیپ بایت (Deep bite): دندانهای قدامی بالا بیش از حد دندانهای قدامی پایین را می‌پوشاند و این باعث می‌گردد دندانهای قدامی پایین به سقف دهان ضربه زند. کراس بایت (Croos bite): یک یا چند دندان قدامی بالا که در حالت طبیعی خارج دندانهای پایین قرار می‌گیرد در حالت کراس بایت داخل دندانهای فک پایین قرار می‌گیرد.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (2 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی