روز اول ارتودنسی

اول از همه باید به شما تبریک گفت به خاطر اینکه بالاخره درمان را شروع کردید. بالاخره تصمیم خود را گرفتید تا برای داشتن لبخندی زیبا و دندان هایی مرتب اقدام کنید. در این اینجا به چند نکته که روز اول بعد از استفاده از براکت ها باید رعایت کنید، اشاره می کنیم.

1. چه زمانی درد موجود از بین می رود؟
به احتمال خیلی زیاد، روز اول به خاطر وجود براکت ها و حس عجیبی که در دهان شما ایجاد کرده است اندکی احساس ناراحتی خواهید کرد و این کاملا طبیعی می باشد. تصور کنید برای اولین بار یک چیز اضافی در دهانتان فضا اشغال کرده است. ولی بعد از گذشت سه یا چهار روز این قضیه برایتان عادی شده ودیگر احساس بدی نخواهید داشت. البته میزان این درد برای افراد مختلف با شرایط مختلف متفاوت است.
2. برای آرام کردن درد چه باید کرد؟
بهترین مسکن برای تسکین درد، تیلنول است که حاوی استامینوفن می باشد. میزان استفاده از این مسکن به شرایط و سن شما بستگی دارد که می توانید با متخصص ارتودنسی خود مشورت کنید. پزشکان توصیه می کنند تا حد امکان از آدویل و ایبوپروفن استفاده نشود زیرا اعتقاد دارند روند حرکت دندان ها را کند می کند.

3. در صورتی که براکت ها شکسته یا لق شوند چه باید کرد؟
براکت ها با استفاده از چسب های مخصوص به دندان شما وصل می شوند و این بدین معنا است که امکان لق شدن و یا در آمدن آنها بسیار کم است. ولی در صورتی که براکت ها شکسته شده و یا لق شوند حتما با متخصص خود تماس گرفته و وقت ملاقات بگیرید تا دوباره بگیرید تا مشکل حل شود. این اتفاق زیاد رایج نیست ولی باز هم جای نگرانی نیست.

4. اگر زخمی در دهان دیده شود چه باید کرد؟
زمانی که از براکت ها استفاده می کنید، تنها دندان ها درگیر نیستند بلکه شرایط برای زبان و چانه نیز تغییر پیدا می کند. به محض اینکه به براکت ها عادت کردید، امکان دارد زخم های خفیفی در دهان شما ظاهر شوند که به راحتی توسط موم های ارتودنسی درمان می شوند. نگران نباشید، این مشکلات بعد از گذشت چند روز از بین خواهند رفت.
بهترین روش برای استفاده از موم ارتودنسی رول کردن آن در بین انگشتان می باشد تا اصطحکاک موجود باعث گرم و نرم شدن آن شود سپس ناحیه ای از دهان را که می خواهید موم را در آنجا قرار دهید، خشک کنید و سپس آن را محکم روی دندان ها قرار دهید. وقتی قسمتی که درد می کند از موم پوشانده شد، دهانتان به سرعت شروع به درمان خود می کند.
5. مناسب ترین روش برای مراقبت از براکت ها چیست؟
متخصص ارتودنسی توصیه های لازم را در این زمینه به طور کامل ارائه خواهد داد.خود شما نقش اصلی را در اعمال مراقبت های درست و مناسب ایفا می کنید. به محض اینکه براکت ها دردهان شما قرار گرفت، ابزار های مورد نیاز برای مراقبت از براکت ها در اختیار شما قرار خواهد گرفت. این ابزار شامل مسواک مسافرتی، نخ دندان مخصوص براکت ها، موم ارتودنسی به همراه توصیه های لازم می باشد.
مسواک زدن دندان ها بعد از هر وعده غذایی ضروری می باشد. مسواک مسافرتی را هر جا که می روید می توانید به همراه داشته باشید.استفاده از نخ دندان نقش حیاتی در بهداشت دهان و دندان های شما ایفا می کند. تمیز نگه داشتن دهان در هنگام استفاده از این درمان مهم تر از زمانی است که براکتی وجود ندارد. عدم اعمال مراقبت های لازم ، پوسیدگی دندان ها و ورم لثه ها را به دنبال خواهد داشت. اگر دوست دارید دندان های ردیف و وضعیت دهان مناسبی داشته باشید، حتما مراقبت های لازم را اعمال کنید.

6. چه رژیم غذایی باید رعایت شود؟
در این زمنیه نیز متخصص ارتودنسی توصیه های لازم را ارائه خواهد کرد که باید به آنها عمل کنید. برای مثال خوردن غذاهای سفت مثل آب نبات های چسبناک، یخ، آجیل و نان های سفت می تواند به براکت ها آسیب بزند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (2 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی