ایمپلنت دندان نسل سوم

ایمپلنت ها به عنوان دندان های نسل سوم مشهور هستند زیرا زمانی که دندان های دائمی از بین میروند توسط ایمپلننتولوژیست جایگزین دندان طبیعی میشوند و در هنگام صحبت کردن و غذا خوردن احساس بسیار مطبوعی به بیمار خواهند داد. از مهمترین مزایای این درمان نیاز نداشتن به تراش دندان های سالم مجاور می باشد. برای درک بهتر انواع بی دندانی و مقایسه درمان های قدیم و جدید بررسی خواهد شد.

در درمان های گذشته زمانی که یک دندان از بین می رفت دندانپزشکان از بریج استفاده می کردند به گونه ای که دندان های مجاور ناحیه بی دندانی تک دندان تراشیده میشد و اصطلاحا بریج گذاشته می شد این روش پوسیدگی دندان های سالم مجاور در اثر تراش را به دنبال دارد همچنین باعث تحلیل تدریجی استخوان می شود امروزه با شناخت علم ایمپلنت بدون آسیب رساندن به دندان های مجاور میتوان نقطه بی دندانی تک دندان را درمان نمود و مانع از تحلیل استخوان و پیری زودرس صورت شد.

زمانی که چند دندان از بین میرفت مرسوم بود که پروتز متحرک با تکیه بردندان های مجاور کار گذاشته شود البته این روش هنوز هم استفاده می شود  و البته معایبی همچون فشار گیره ها به دندان ها و لق شدن دندان های مجاور را در بر دارد و علاوه بر سنگینی دندان ها برای پوسیدگی مستعد میشوند. امروزه ایمپلنت ها به جای درمان پروتزهای ثابت و متحرک توصیه میشوند زیرا که معایب پروتز را ندارند و علاوه بر این که در این درمان دیگر نیازی به خارج کردن پروتز از دهان نیست.

زمانیکه همه دندان ها از بین رفته باشد معمولا از پروتزهای کاملا متحرک یا همان دست دندان ها استفاده میشودکه علاوه بر لقی باعث می شود که طعم غذاها به خوبی احساس نشود و گاهی باعث اختلال در تکلم می شود که با ورود ایمپلنت ها به دنیای دندانپزشکی این مشکل برطرف شد به گونه ای که دست دندان توسط ایمپلنت در دهان فیکس می شود و علاوه بر این که فشار اضافی به لثه وارد نمیکند زیبایی و راحتی بیمار را به دنبال خواهد داشت. به این دست دندان های فیکس شده توسط ایمپلنت اوردنچر گفته می شود که متحرک هستند و بیمار میتواند آن را از دهان خارج کند.

بنا به خواست بیمار در برخی مراجعات دست دندان ها با 6 تا 8 ایمپلنت کاملا در دهان فیکس می شوند. امروزه دربی دندانی های کامل کل فک ایمپلنت می شود و برای بیمار شروعی دوباره محسوب میشود.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (2 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی