Bone reconstruction implants

مراحل بازسازی استخوان در ایمپلنت به طور خلاصه

ساده: کاشت یک یا چند ایمپلنت خلفی: این دندان ها به صورت دائمی در محل متصل میشوند و ظاهر بسیار طبیعی دارند. جویدن و خوردن با این دندان ها بسیار راحت است و بعد از مدت کوتاهی از ترمیم همانند قسمتی از دهان خواهند بود.

- سطح کافی استخوان برای کاشت دندان: ایمپلنت ها در استخوان فک جاسازی میشوند. بنابر این بیمار باید سطح کافی بر روی استخوان فک خود داشته باشد.

- تراکم مطلوب استخوان: استخوان فک باید تراکم کافی برای نگه داشتن پایه ایمپلنت را داشته باشد.

- کاشت ایمپلنت پس از کشیدن دندان ( با فاصله زمانی 3-6 ماه ): ایمپلنت ها پین های باریکی هستند که از تیتانیوم خالص سازگار ساخته شده که درون استخوان فک گذاشته می شود. دندان متحرک، قابل اتصال به این ایمپلنت ها هستند.

این ماده یا وسیله ی الوپلاستی که با جراحی و به منظور تامین تکیه گاه، عملکرد، درمان و یا اهداف زیبایی داخل نسوج دهان قرار داده می شود، حدود 3 تا 6 ماه زمان برای رشد و ترمیم استخوان لازم دارد.

- مینی ایمپلنت برای اوردنچر: وقتی شما یک دندان مصنوعی را از دست میدهید نیازمند یک مینی ایمپلنت برای ترمیم آن هستید.

پیشرفته: نیاز به بالا بردن کف سینوس فک بالا با استئوتوم (Closed lifting): سینوس ماگزیلا بزرگترین حفره پارانازال می باشد و حجم زیادی از استخوان فک بالا را اشغال نموده است. این سینوس یک حفره محتوی هوا به شکل هرم با چهار زاویه و دارای چهار دیوار می باشد. در سینوس ماگزیلا توسط یک استیوم طبیعی با حفره بینی همان طرف ارتباط برقرار می کند. وظیفه این حفره ، مرطوب کردن و گرم کردن هوایی است که استنشاق می کنیم. عملکرد دیگر آن کاهش وزن استخوان های صورتی حمایت از کف جمجمه در مقابل آسیب و ضربه ، ایجاد عایق حرارتی برای مراکز عصبی فوقانی و تاثیر غیر مستقیم در صدا با ایجاد یک محفظه رزونانس است. میزان موفقیت یک ایمپلنتدندان به میزان  Osteointegration (اصطلاحا جوش خوردن ایمپلنت استخوان) در دراز مدت بستگی دارد که آن نیز بستگی به ثبات اولیه یعنی تراکم کرتکس استخوانی و کیفیت آن و ثبات ثانویه یعنی رشد پیشرونده استخوانی در اطراف تماسی سطوح ایمپلنت دارد.

بنابراین در شرایط نقص استخوانی افزایش کمیت استخوان بسیار مهم و تاثیر گذار است تا حدی که بتوان ایمپلنت داخل استخوانی را با طول مناسب در نواحی خلفی – طرفی ماگزیلا جای دارد. بنابراین تجویز بالا بردن کف سینوس با گسترش مشخص ، یکی از راه ها می باشد.

- نیاز به :Bone expansion عریض نمودن استخوان باقیمانده با استئوتوم ویا چیزل در بعد افقی (باکولینگوالی)برای جای دادن ایمپلنت یا پیوند استخوانی (گسترش استخوان).

- کاشت یک یا چند ایمپلنت قدامی:این دندان ها به صورت دائمی در محل متصل میشوند و ظاهر بسیار طبیعی دارند. جویدن و خوردن با این دندان ها بسیار راحت است و بعد از مدت کوتاهی از ترمیم همانند قسمتی از دهان خواهند بود.

- بازسازی کامل فک بی دندان:بی دندانی کامل فک بالا و پایین با هم یا به تنهایی منجر به مشکلات بسیار زیادی می شود. جویدن و صحبت کردن از مشکلات اصلی بیماران بی دندان می باشد. از آنجا که دندان ها که عامل ساپرت عضـلات صورت هستند دیگر وجود ندارد، بیمار حالت صورت مسنی خواهد داشت.میله ای که به دو یا چهار ایمپلنت وصل است و باعث گیر مناسب پروتز می شود حتی شش یا هشت ایمپلنت می تواند بعنوان پایه های پروتز ثابت شود.

- نیاز به افزایش استخوان در بعد با کولینگوالی با پیوند غیر اتوژن:پیوند استخوان، (Bone Grafting) یکی از شایعترین عمل‌های جراحی رشته های مختلف پزشکی مثل ارتوپدی، ترمیمی، دندانپزشکی جراحی فک و صورت است که بوسیله آن بافت استخوانی از یک استخوان به استخوان دیگر پیوند زده می‌شود. هدف این عمل، کمک به ترمیم و جوش خوردگی یا پُر کردن فضای خالی در استخوان گیرنده است این روش جراحی که به منظور افزودن بر میزان استخوان با استفاده از استخوان اتوژن ویا پیوند جایگزین استخوان قبل از جایگذاری ایمپلنت یا همزمان با آن صورت می گیرد.

- کاشت فوری ایمپلنت در حفره دندان تازه کشیده شده: دندان با ریشه را بکشیم و همزمان با ایمپلنت جایگزین کنیم. این کار در ناحیه زیبایی پیش شرط‌های خاص خود را دارد. باید توجه داشت که در این طرح درمان، جراحی GBR همزمان با کاشت فیکسچر و جراحی موکوجینجیوال بعد از استئواینتگریشن ایمپلنت می‌تواند ضرورت یابد.

- نیاز به افزایش حجم بافت نرم: اگر فک به اندازه کافی برای نگه داشتن ایمپلنت عریض نباشد، مواد گسترش دندانی به ریج، یا سطحی که در بالای استخوان فک وجود دارد اضافه میشود.

پیچیده: نیاز به بازسازی عمودی استخوان: هم اینک روش های مختلفی برای بازسازی استخوان حمایت کننده دندان (ریج استخوانی) تحلیل رفته قبل از قرار دادن ایمپلنت در بعد افقی و عمودی وجود دارد؛ متعاقب کشیدن دندان در ناحیه انتهای فک بالا، تخریب و ترمیم استخوان فک از یک سو و از سوی دیگر گسترش یافتن سینوس به درون استخوان حمایت کننده دندان، به نقص عمودی در استخوان فک منجر می شود که بالا بردن کف سینوس ناحیه فک بالا برای افزایش ارتفاع عمودی استخوان ضروری است.

- استخوان با تراکم پایین: بزرگترین مانع روند ایمپلنت فقدان تراکم کافی در استخوان فک است. برای رفع این مشکل میتوان از پیوند استخوان یا اضافه کردن به استخوان استفاده کرد.

- کم بودن ارتفاع استخوان بر روی کانال عصب فک پائین:طول مناسب استخوان باید به اندازه ای باشد که ایمپلنت را پوشش دهد و در فک پایین 2 میلیمتر با کانال عصب تحتانی فکی فاصله داشته باشد. فاصله با کانال به این منظور است که متراکم شدن استخوان در زیر ایمپلنت فشاری به کانال نیاورد.

- نیاز به بالا بردن کف سینوس Open lifting: بر اساس میزان استخوان موجود بین کف سینوس و کرست ریج باقیمانده در مناطق مطلوب جهت قرار دادن ایمپلنت، طرح درمان ناحیه بی دندانی خلف ماگزیلا را به 4 راهکار طبقه بندی می کند:

1- قرار دادن ایمپلنت به روش متداول

2- روش green stick در کف

3- پیوند سینوسی از نوع open و قرار دادن همزمان ایمپلنت

4- پیوند استخوان سینوس و جراحی تاخیری ایمپلنت

- نیاز به کاربرد پیوند استخوان اتوژن: قرار دادن پیوند اتوژن،جایگزین استخوان که به منظور تصحیح نقص بافت سخت انجام گیرد.

- نیاز به Bone Splitting: تکنیک جدایی جانبی استخوان ها راه حلی برای افرادی است که ارتفاع لثه مناسب و عرض لثه کم دارند. 

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (4 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی