get hollywood smile teeth whitening

سفید کردن دندان یکی از روشهای زیبا سازی لبخند است که امروزه روز به روز محبوبتر میشود. زیبا کردن لبخند بدون سفید شدن دندان امکان پذیر نیست.

دندانها به واسطه عوامل مختلف دچار تغییر رنگ و لکه میشوند. لکه های سطحی که لکه های بیرونی (extrinsic) خوانده میشوند، به واسطه سیگار کشیدن، نوشیدن قهوه و چای و شراب قرمز، مواد غذایی پر رنگدانه مانند َآلبالو و بلوبری و تجمع رسوبات در سطح دندان (پلاکهای سخت شده) ایجاد میشوند.

هنگامی که غذایی را در دهان میگذاریم، ذرات ریز غذا در ترکها و منافذ ریز سطوح دندانی باقی می ماند و معمولا مسواک نمیتواند به آنها دسترسی پیدا کرده و آنها را از این نواحی کوچک خارج و پاک کند. حتی با استفاده از انواع خمیر دندان سفید کننده (whitening)، تنها بخشی از تغییر رنگ ایجاد شده در این سطوح تمیز میشود. هر چه لکه مدت طولانی تری باقی بماند، پاک کردن آنها مشکلتر میشود.

دندانپزشک لکه هایی را که سالهاست در سطح دندان شما باقی مانده است، پاک میکند . این کار ممکن است با محصولات سفید کننده ای که دندانپزشک به شما میدهد تا در خانه استفاده کنید، صورت بگیرد و یا در مطب این کار انجام شود. هنگامی که دندانها سفید میشوند، معمولا در ابتدا حساس میشوند. اگر از قبل دندانهایتان حساس بوده است، باید پیش از درمان سفید کردن دندان این موضوع را به اطلاع دندانپزشک برسانید.

هیچ عارضه یا آسیبی به واسطه سفید شدن دندان توسط متخصص اتفاق نمی افتد چون این روش بسیار مطمئن و بی خطر است.

سفیدی ایجاد شده بین 18 ماه تا 3 سال ممکن است دوام داشته باشد. برای پیشگیری از ایجاد لکه و تغییر رنگ مجدد در دندانها، باید مصرف سیگار را ترک کنید، چای و قهوه و نوشیدنیها و غذاهای پر رنگدانه مصرف نکنید و رژیم منظم مراقبت از سلامت دهان را جدی بگیرید تا دندانهایتان مدت طولانی تری هالیوودی بماند.

علیرغم این که گزینه های متعددی برای سفید کردن دندانها وجود دارد، برخی افراد ترجیح میدهند از درمانهای خانگی استفاده کنند. نتایج این روشهای بدون نسخه چندان محسوس نیست و بر خلاف روشهای حرفه ای، از بدون عوارض بودن آنها نمیتوان اطمینان حاصل کرد.

برخی از درمانهای خانگی برای سفید شدن دندان:

جوش شیرین: میتوان آن را در ترکیب با خمیر دندان (برای خنثی کردن طعم شور آن) یا به تنهایی بر روی مسواک استفاده کرد.

پروکسید هیدروژن: این ماده یک درمان خانگی ارزان است اما ممکن است باعث سوزش لثه شود. با استفاده از یک گوش پاک کن که داخل محلول برده میشود و به آن آغشته میگردد، دندانها تمیز میشوند. برای این کار باید با ملایمت و فشار کم گوش پاک کن را به سطوح دندانی بمالید. بیشتر افراد ظرف دو هفته یا زودتر متوجه سفید شدن دندانهای خود میشوند.

توت فرنگی: این میوه خوشمزه حاوی عامل سفید کننده طبیعی است. میتوانید توت فرنگی را کوبیده و له کنید و آن را به دندانها بمالید یا همانند خمیر دندان بر روی مسواک بریزید و مسواک کنید.

خاکستر چوب یا زغال فعال: حاوی هیدروکسید پتاسیم است. این ماده ترکیبی است که مینا را سفید میکند. بلورهای کوچک آن پلاکها را از نواحی دور از دسترس دندان میسایند و آن را تمیز میکنند. این روش اگر به مدت طولانی استفاده شود، ممکن است موجب ساییدگی مینا شود.

در استفاده از درمانهای خانگی برای سفید شدن دندانها تعادل را رعایت کنید و حتما مراجعات منظم به دندانپزشک برای ارزیابی وضعیت دندانها و لثه را فراموش نکنید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی