عکس انسان های خندان نقاشی ارتودنسی ما می دانیم که مراقبت از دندان ها، در هنگام داشتن براکت چالش بزرگی است. متاسفانه، این بدان معنی است که با توجه به تمرکز بر بهداشت دهان و دندان و درک مسائل بهداشتی که باید مراقب آن باشید، شما باید بیشتر از قبل اهمیت به خرج دهید.

عکس دندان و پولمراقبت خوب از براکت ها را برای اجتناب از عوارض در حال استفاده و داشتن دندان های عالی در پایان کار بسیار حائز اهمیت است. مهم نیست که تا الان چقدر پول، درد، و زمان خرج براکت های خود کرده اید، هنوز هم مراقبت های مناسب دندانی کلید داشتن لبخندی زیباست.
مانند هر نوع درمان دیگری، در درمان ارتودنسی هم خطرات و عوارضی وجود دارد. عادات و روش هایی وجود دارد که می تواند برای به حداقل رساندن خطرات و عوارض دوره درمان ارتودنسی مورد استفاده قرار بگیرند. پوسیدگی دندان معمولا در سطوح صاف رخ می دهد و از عوارض شایع در ارتودنسی است.
شاید این تصور که ارتودنسی باعث پوسیدگی دندانها میشود از اینجا نشات گرفته باشد که  اگر بهداشت طی درمان ارتودنسی رعایت نشود باعث ايجاد تغيير رنگ دندان يا حتی در موارد شديد پوسيدگی می شود. پوسیدگی دندان معمولا بر روی سطح صاف دندان روی می دهد و یکی از عوارض افرادی است که در طول دوره دندان مراقبت های ضروری دهان و دندان را انجام نداده اند. ارتودنسی زمانی درمان محسوب میشود که فرد بهداشت دهانی مانند مسواک زدن و استفاده از نخ دندان را رعایت کند در غیر اینصورت  ارتودنسی در جهت درمان نخواهد بود.
در این دوران معمولاً ذرات غذا و جرم میکروبی که روی دندان‌ها و براکت‌ها جمع می‌شوند، منجر به پوسیدگی دندان و بیماری لثه می‌گردند، در نتیجه هر چه تلاش بیشتری برای تمیز نگه داشتن دندان، براکت و لثه خودتان انجام دهید، آن‌ها سالم‌ تر می‌مانند و نتایج درمان ارتودنسی شما بهتر خواهد شد.
اولین قدم مسواک زدن مطلوب است به این صورت که روزی دو تا 3 مرتبه مسواک‌ زدن با مسواک‌های مخصوص ارتودنسی که دو نوع میباشند ضروری است.
انتخاب مسواک مناسب به اندازه انتخاب اندازه صحیح مسواک بین دندانی اهمیت دارد.
1عکس براکت- مسواک ‌هایی که موهای بخش مرکزی سر آنها، کوتاه ‌تر از موهایی است که در محیط قرار دارند و افراد می‌‌توانند اطراف براکت‌‌ها ( براکت‌ها نگین‌های فلزی روی دندان در زمان ارتودنسی ) و روی سطح دندان را به راحتی تمیز کنند.
2- مسواک‌های بین دندانی "Inter dental Brush" برای تمیز کردن فاصله بین دندان‌ها نیز طراحی شده است. نو آوری درطراحی این مسواک ها این است که غذا ها و جرم مخفی در بین دندان ها و در زیر سیم های ارتودنسی را به خوبی پاک می کند. هر چقدر رشته های مسواک بین دندانی بلندتر باشند فاصله ی بیشتری از زیر سیم ها، اطراف براکت ها و امتداد خطوط لثه را پاکسازی می کند. هر چقدر رشته های مسواک کوتاه تر باشند به نرمی باقی سطح دندان را پاک می کند. این مسواک ها با حد اقل میزان محافظ پلاستیکی در سر قلم مو مخروطی آن طراحی شده اند، که به آنها اجازه می دهد به راحتی به فضای بوکال، دسترسی داشته باشند.
3- قدم بعدی نخ دندان مخصوص است. این نخ دندان‌ به دلیل داشتن 3 قسمت عمده، یعنی قسمت تنیده شده و سخت‌تر، قسمت کاموایی و قسمتی که شبیه به دیگر نخ دندان‌ها می باشد، قادر است به خوبی در تمیز کردن دندان‌ها یاری کند. گاهی استفاده از نخ دندان ارتودنسی که يک سر آن مثل سوزن تيز می باشد و بايد از زير سيم عبور کرده تا سطح بين دو دندان با سیم را تميز کند کمی سخت و وقت گير است و انجام آن هر 2 يا 3 روز يکبار کفايت می کند هر چند انجام هر روزه آن قطعا مفيد تر خواهد بود.
4- استفاده از دهانشویه‌های حاوی فلوراید، حداقل دو تا 3 بار در هفته توصیه می‌‌شود. اگر افراد بیرون از منزل هستند و برای آنان مسواک زدن بعد از خوردن غذا ممکن نیست باید حداقل کمی آب در دهانشان بگردانند تا باقیمانده مواد غذایی از دهانشان خارج شود.
عکس نمای بسته ارتودنسیدر آخر اینکه یک جعبه متشکل از مسواک، خمیر دندان،  نخ دندان ( برای استفاده بین وعده های غذایی )، موم ( برای پوشاندن قسمت های تیز سیم ها در صورت پارگی )، تهیه کرده و همواره همراه خود داشته باشید.
نکته : درمان ارتودنسی در صورت حفظ سلامت دندان‌ها و محیط دهان به هیچ وجه باعث پوسیدگی دندان نمی‌شود.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (3 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی