dentistory

تشکل جمعیتی کودکان زیر 15 سال در کشور تا میزان 45 درصد و بالا بودن شاخص DMFT) Dacay Missing Filled Theedy ) در کودکان 12 ساله ایرانی بر اهمیت اتخاذ سیاستهای بهداشتی موثر و متناسب با امکانات و شرایط اجتماعی و اقتصادی درمورد این طیف سنی جامعه افزوده است وباعث گردید تا از ابتدای دهه 1370 نگرش پیشگیری از بیماریهای دهان و جایگزین رویکرد قدیمی در درمان بیماریهای دهان و دندان شود.

بیماریهای دهان ودندان از شایعترین بیماریهای عفونی انسان است. تغییرعادات و  رژیم غذایی مردم جامعه، عدم رعایت بهداشت دهان ودندان بی توجهی نسبت به اهمیت وسلامت دندانها دركودكان از مهمترین علل وخامت رو به تزاید شاخصهای بهداشتی دهان ودندان درجامعه هستیم. ازطرفی خدمات دندانپزشكی عمدتاً خدماتی دقت گیر، گران قیمت  واز نظر تجهیزات مواد و تكنولوژی وابسته به خارج ازكشور است. از اینرو اهمیت خدمات پیشگیری وبرنامه ریزی برای مراقبتهای بهداشتی درجامعه مشخص می گردد.

هدف از دندانپزشکی جامعه نگر ایجاد نگرش پیشگیری و تمرین روشهای پیشگیری در جامعه و آشنائی با سیستم ارائه خدمات بهداشتی درمانی کشور است ودر 3 دوره برای مجریان این طرح  برگزار می شود و یا این که بعد از اتمام دندانپزشکی عمومی به صورت تخصص در 3 سال برگزار می شود و دندانپزشکان به عنوان متخصص در این رشته فارغ التحصیل می شوند.

 در این رشته مجریان طرح آموزش داده می شوند و برای کودکان در مهد کودکها و دبستانها پرونده های بهداشت تشکیل میشود و درباره برخی موارد بهداشتی در دندانپزشکی اطلاع رسانی می شود به عنوان مثال اجزا دهان و دندان به طور کامل آموزش داده می شود و برای زیر  6 سال اهمیت دندان شیری دندان 6 و نحوه نگه داری از دندانها و شیوه زدن صحیح آموزش داده می شود.همچنین مجریان  درباره جرمگیری و ترمیم سطحی و حذف دندانهای عفونی دوره می بینند.البته در دوره اول آشنائی با مراکز بهداشتی و عملکرد آنان در خصوص بهداشت دهان ودندان وتست های غربالگری  شرح داده می شود.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (2 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی