دختر و مسواک

2 بار مسواک زدن در روز کافی است

دو بار مسواک زدن در روز کافی است زیرا باکتری‌های دندان حداقل 12 ساعت یک بار نقل مکان می‌کنند. مسواک زدن بر روی زبان و استفاده از نخ دندان فراموش نشود.
نباید مسواک محکم بر روی دندان کشیده شود چون باعث تغییر مینای دندان می‌شود و در هنگام مسواک زدن مچ دست باید انعطاف داشته باشد؛ مسواک زدن افقی و عمودی دندان‌ها دیگر مد نظر نیست بلکه بیشتر بر روی مسواک زدن به حالت 45 درجه روی دندان‌ها توصیه می شود، به این صورت که مسواک روی لثه قرار گرفته و به پایین کشیده شود، به صورت دایره‌ای شکل از روی دندان برداشته شود و این کار بر روی هر دندان حتماً باید انجام شود.

برای هر بار مسواک زدن سه دقیقه وقت بگذارید؛ این کار را می‌توان در زیر دوش یا بین دو ساعت کاری اداره نیز انجام داد و وقت زیادی نمی‌گیرد.

افرادی که هرگز دندان‌های خود را مسواک نمی‌زنند در معرض خطر ابتلا به سرطان دهان و گلو هستند؛ در مورد بهداشت دهان و دندان کودکان خود نیز باید اهمیت بدهید و از زمانی که اولین دندان‌های کودک درآمدند باید مسواک زده شود و به آنها مسواک زدن درست را آموزش دهید.

در اکثر موارد مسواک زدن بعضی از افراد با مسواک نزدن زیاد تفاوتی نمی کند. آموزش مسواک زدن صحیح، در بهداشت دهان و دندان تاثیر به سزایی خواهد داشت. مسواک زدن صحیح یعنی پاک کردن مواد غذایی که در طی روز مصرف شده و پروتئین های بزاق و مواد تجزیه شده توسط آنزیم ها و میکروب های موجود در دهان و همچنین میکروب هایی که به طور طبیعی در دهان وجود دارد و البته تمیز کردن سطح زبان و بین دندان و لثه.
در اینجا چند نکته را یادآوری می کنیم:

هنگام مسواک زدن ابتدا از تمیز و سالم بودن مسواک خود مطمئن شوید و از خمیر دندان به مقدار کافی استفاده کنید. ابتدا با حرکت رفت و برگشت روی سطح جونده روی دندان ها تمیز می شوند سپس ناحیه ای که دندان با لثه مجاور می شود. حاشیه بین لثه و دندان مهم ترین قسمت آموزش مسواک زدن است. برای تمیز کردن این ناحیه مسواک را با یک زاویه 45 درجه نسبت به محور طولی دندان بر روی شیار لثه و دندان قرار داده و مقداری به سمت پایین فشار می دهیم تا پُرزهای مسواک کاملا بین لثه و دندان و همچنین بین دندان ها فرو رود. بعد با یک حرکت لرزشی مناسب و با دامنه ی کم مسواک را به سمت بالا حرکت می دهیم. این حرکت لرزشی محدود باید 4-3 دفعه تکرار شود تا تمامی سطوح غیر قابل دسترس برای مسواک تمیز گردد. در دندان های جلو، کاملا از از پُرزهای جلویی مسواک برای تمیز کردن استفاده می کنیم.
قسمت هایی از دندان ها که به خوبی تمیز نمی شوند:

ناحیه دندان های عقل که معمولا کمتر این قسمت را مسواک زده می شود با اینکه دندان های عقل دیرتر از همه ی دندان ها در می آیند، زودتر از بقیه می پوسند، سعی کنید زمان بیشتری برای مسواک زدن این قسمت از دهان بگذارید.

4.9 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 98% (5 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی