Orthodontist and the patients family

دندان های غایب لترال ماگزیلا (یکطرفه یا دو طرفه) همواره چالشی برای متخصص ارتودنسی و خانواده ی بیمار می باشد. ارزیابی میزان سود یا زیان هر روش ازجمله پیش بینی نتایج دراز مدت هر دو روش بسیار مهم می باشد.

تصمیم گیری باید هم برای بیمار و یا والدین او کاملا جامع و گویا باشد به نحوی که کاملترین و مهمترین نیاز بیمار که همانا نیل به یک لبخند زیبا است حاصل شود. چه جایگزین کردن کانین به جای لترال،چه ایمپلنت تک دندان لترال و چه ترمیم هایی با پایه ی دندان های دایمی مجاور برای بیمار دارای یک یا دو لترال غایب ماگزیلا همواره چالش انگیز می باشد.

فقدان لترال ماگزیلا معمولا در سنین کودکی قابل تشخیص بوده، بنا براین مهم ترین تصمیم درمانی باید بر اساس نتایج دراز مدت درمان پایه ریزی گردد چون تغییرات فکین و دندان ها با گذشت زمان یک فرایند نرمال و بیولوژیک می باشد ترجیحا باید نتایج درمان زمانی که بیمار در سنین نوجوانی می باشد تکمیل شده و یک دنتیشن طبیعی و نرمال در دراز مدت که ممکن است 60 سال یا بیشتر طول بکشد برای او فراهم آید. بستن رایج فضای یک دندان غایب لترال ماگزیلا توسط ارتودنسی قابل انجام بوده و روشی مطمئن برای ایجاد نتایج با ثبات و طولانی مدت دندان ها از هر دو جنبه فانکشنال و زیبایی می باشد.

تیم درمان کننده ی درمان بستن فضای دندان لترال غایب به همراه پرسیلن ونیر نمودن چند دندان این امکان را فراهم می سازد که بیماران دارای حداقل 1 لترال غایب ماگزیلا را به بهترین وجه ممکن درمان نماییم طوری که ظاهر دندان ها کاملا طبیعی به نظر برسد.

فواید چنین درمانی همان طور که گفتیم عبارتند از:

1- بیماران جوان و کم سن نتایج نهایی درمان را درهمان سنین اولیه بلوغ به دست می آورند.

2- در زمان های ترمیمی ونیر پرسیلن می تواند بلافاصله بعد از اتمام ارتودنسی انجام شود (برخلاف ایمپلنت که تا 18 سالگی باید صبر نماییم)

3- تطابق و ریتنشن دراز مدت دندان ها وبافت های نگهدارنده ی اطراف آن طبیعی خواهد ماند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی