تحلیل استخوان

باتوجه به کیفیت بافت نرم و سخت اطراف دندان بعد از کشیدن دندان سه گزینه درمانی خواهیم داشت شامل:

1- قرار دادن ایمپلنت بلافاصله بعد از کشیدن دندان
2- صرف نظر کردن از هر گونه درمان خاص درجای خالی دندان کشیده شده
3- انجام تکنیک‌های پیشگیری تحلیل بافت، بلافاصله پس ازکشیدن دندان

برای جلوگیری از تحلیل استخوان ها در فک میتوان از قرار دادن دندان جایگزین به همراه ریشه استفاده کرد که این دندان باید توانایی تحمل میزان عینی و یا مشابه فشار در دندان های طبیعی را داشته باشد. این کار بلافاصله بعد از کشیدن دندان و جایگزینی آن با ایمپلنت دندانی یا بریج و یا دندان ها ی مصنوعی انجام میشود. یک ایمپلنت دندانی واحد و یا بریج دندانی که شامل سه یا چهار دندان است که توسط دو ایمپلنت ساپورت میشود میتواند در هنگام جویدن قدرتی 99 در صد شبیه به قدرت دندان های طبیعی ایجاد کند. هم چنین دندان های مصنوعی ای که توسط ایمپلنت های دندانی در محل خود ثابت میشوند (مانند نمونه هایی که در سایت کلینیک ارائه شده اند) میتوانند فشاری شبیه به 70 تا 80 درصد فشار دندان های طبیعی ایجاد کنند و به میزان قابل توجهی از تحلیل رفتن استخوان جلوگیری کند.

نشان داده شده که پودر استخوان به عنوان ماده دیر جذب، بهترین ماده برای پر کردن حفره دندان است. این مواد به طور معمول ازخود فرد، حیوانات و یا مواد مصنوعی گرفته می‌شوند پس از پر کردن حفره دندان با این ماده، سطح آن توسط اسفنج ژلاتینی پوشانده می‌شود. اسفنج ژلاتینی از یکسو به ماده استخوانی زیر خود استحکام می‌بخشد و از سوی دیگر باعث بازسازی لثه می‌شود و به دلیل مشابهت تراکم ماده جدید با ریشه، به بافت اطراف دندان اجازه می‌دهد که نسبت به وظایف خود در زمینه ترمیم حفره اقدام کند از اینرو تحلیل استخوان به حداقل می‌رسد. این تکنیک Socket Preservation نامیده میشود. پس از کشیدن دندان خون در حفره دندان لخته می‌شود و کلیه فاکتور‌ها و سلولهایی که در بازسازی استخوان مورد نیاز است از مغز استخوان خارج و وارد حفره دندان می‌شود از این رو با استفاده از این سلول‌ها و مواد پر کننده اقدام به بازسازی استخوان می‌شود که باید بلافاصله بعد از کشیده شدن دندان این روش اجرا شود. دراین حالت بعد از گذشت ۱۰هفته ایمپلنت ایده آل خود را با ابعادی مناسب دریافت کرده و در اغلب موارد نیاز به تکنیکهای بازسازی مجدد بافت نیست. به صورت میانگین از ۹۰درصد تحلیل استخوان و لثه جلوگیری می‌نماید.

میزان تراکم پودر استخوان گاو مشابه تراکم ریشه دندان است و زمانی که حفره دندان با این مواد پر می‌شود به دلیل مشابهت تراکم ماده جدید با ریشه، به بافت اطراف دندان اجازه می‌دهد که نسبت به وظایف خود در زمینه ترمیم حفره اقدام کند از این رو تحلیل استخوان به حداقل می‌رسد. گاهی ممکن است در اثر کشیدن دندان دیواره حفره اسیب ببیند یا اینکه کلا از بین برود در این هنگام ابتدا از یک غشای قابل جذب برای بازسازی استفاده میکنیم و بیمار برای دریافت ایمپلنت نیاز به صبر بیشتری دارد (بین 13 تا 14 هفته).

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (3 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی