بدنه ایمپلنت دندان

در درمان های ایمپلنت برقراری ارتباط بین ایمپلنت و استخوان اطراف باید به گونه ای باشدکه عملکرد و زیبایی پروتز نهایی را تضمین نماید.برای برقراری چنین ارتباطی عوامل متعددی را باید در نظر گرفت که قسمتی از آنها مانند ماده اولیه وشکل  و خصوصیات شیمیایی به خودایمپلنت برمی گردد.

موارد دیگری مانند روش جراحی و نیروهای مکانیکی وارده از سوی پروتز و تفاوت های بین بیماران از نظر کیفیت و کمیت استخوان از سوی پزشک  یا بیمار تعیین خواهد شد.مشکل دیگری که در ایمپلنت های دندانی وجود دارد آن است  کل ساختار آن داخل استخوان قرار میگیرند ایمپلنت های دندانی علاوه بر تداخل با استخوان با بافتهای نرم حفره دهان نیز ارتباط مستقیم دارند.برقراری یک تماس صحیح بین ایمپلنت و بافت نرم برای حفاظت در برابر هجوم میکروب ها ضروری است. در صورت فقدان سیل مخاطی کافی بدنه ایمپلنت به جای یکپارچگی استخوانی با یک غلاف همبندی از استخوان جدا خواهد شد. Encapsulation زمانی که ایمپلنت در داخل بافت میزبان کاشته می شود، با یک محیط آبی برخورد می کند و در عرض چند میلی ثانیه آب، یون ها، و ملکول های بیولوژیک کوچک جذب آن می شوند. این جذب اولیه در تمامی انواع سطوح تقریبا یکسان است، اما جذب و اتصال ملکول ها و سلول های بزرگ تر به خصوصیات سطحی ایمپلنت بستگی دارد. سطح ايمپلنت ها را مي توان با استفاده از پاشش پلاسما، آنودي كردن، خراش و يا ساند بلاست تغيير داده و از اين طريق سطح مربوطه و توانايي بالقوه چسبندگي به استخوان را افزايش داد در کل دو نوع استخوان سازی وجود دارد:

distance osteogenesis-1  که در آن استخوان سازی از سطح استخوان اطراف به اطراف ایمپلنت رخ میدهد و مسئول آن سلول های استخوان ساز روی سطح استخوان هستند

 contact osteogenesis-2  که توسط سلول های استخوان ساز مهاجری که روی سطح ایمپلنت قرار میگیرند شروع شده و از سطح ایمپلنت به طرف استخوان اطراف انجام میگیرد.

ایمپلنت های امروزی با یکی از خصوصیات سطحی زیر دردسترس میباشند:

پوشانده شده با ذرات هیدروکسی آپاتیت

پلاسمای اسپری شده با ذرات تیتانیومی TPS

صاف Machined

  SLA : Sandblast Large grit Acid etch

اچ شده با اسید Acid etched

RBM: Restorable Blast Media

سند بلاست شده Sand blasted

پوشانده شده با ذرات تری کلسیم فسفات  

ایمپلنت های امروزی نسبت به نمونه های کلاسیک خود که سطحی نسبتا صاف داشتند، سریع تر برای بارگذاری آماده می شوند. وجود ناصافی های بیشتر امکان ترمیم سریع تر استخوان را فراهم می آورد.

4.2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 84% (5 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی