عکس ارتودنسی ثابت

انواع درمان های ارتودنسی :

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمانی ثابت و متحرک انجام می شوند که البته بعضی از متخصصین دیگر چنین تقسیم بندی را قبول ندارند و بطور کل یک روش می دانند و آن هم با کمک هر دو روش می باشد به نوعی این دو روش درمانی را مکمل یکدیگر می دانند.

درمان های ثابت:

درمان های ثابت اغلب در دوره دندانهای دائمی به کار می رود و ممکن است بسته به شدت ناهماهنگی و عدم فضای کافی جهت آراستن دندان ها در مواردی نیاز به کشیدن تعدادی از دندان های دائمی یا جراحی فک باشد. طول متوسط دوره درمان های ارتودنسی ثابت دو سال میباشد و معمولا بیمار به طور ماهیانه و یا هفته ای، معاینه و درمان می گردد که این بستگی به نظر دندانپزشک دارد. در درمان های ثابت دندانپزشک بنا به طرح درمان از وسایلی با نام براکت و سیم استفاده می نماید. در مواردی، برای ملاحظات زیبایی و شغلی بیمار میتواند در مدت درمان ارتودنسی ثابت، از براکت های شفاف و یا سرامیکی سفید (غیر فلزی یا همرنگ) استفاده نماید که البته باز هم تا حدودی قابل رویت می باشد .

انواع براکت ها:

امروزه سه نوع براکت در دنیا موجود است که هر کدام در شرایط خاص خود به بهترین شکل عمل میکنند. رایج ترین نوع براکت ها، براکت فلزی است که شامل دو بخش میباشد: یک لایه اکرلیکی نازک که با استفاده از قالب دهان بیمار شکل داده شده تا درون دهان فرد جای بگیرد، و سیمی که دندان های بیمار را در مکان صحیح نگاه میدارد. براکت فلزی ساده و با دوام است و قابلیت این را دارد که به راحتی برداشته شود. این براکت حتی قابلیت این را دارد که برای فرد با رنگ و طرح دلخواه بر روی طاق پلاستیکی، طراحی شود. از این براکت میتوان برای اصلاح حرکت های کوچک دندان ها استفاده کرد. نوع رایج دیگر براکت ها، نوع شفاف آن است. این براکت ها به صورت سفارشی از لایه ی نازکی از پلاستیک شفاف به نوعی طراحی میشوند که دقیقا روی دندان های فرد قرار بگیرد. مزیت اصلی این براکت ها شفافی و نا مرئی بودن آنهاست، اما ممکن است دوام آنها از براکت های فلزی کمتر باشد. این براکت ها برای بیمارانی با اختلالات شدید دندانی تجویز نمیشوند. در آخر، براکت های ثابت میتوانند گزینه ی دیگری برای افراد باشند، مخصوصا برای دندان های پایینی جلو. همانطور که از نام این براکت ها میتوان فهمید، آنها قابلیت جدا کردن و برداشتن توسط بیمار را ندارند، اما با این حال قابل رویت هم نیستند. این سیستم از یک سیم استفاده میکند که به قسمت داخلی دندان ها متصل میشود. این نوع براکت ها معمولا زمانی تجویز میشوند که احتمال زیادی برای برگشت دندان ها به موقعیت سابقشان وجود دارد. بعد از گذشت چه زمانی بیمار به براکت ها عادت میکند؟

بعد از گذشت یک دوره ی زمانی کوتاه بیشتر افراد به خوبی به استفاده از براکت ها عادت میکنند. برخی افراد ممکن است احساس کنند که با اولین استفاده از انواع براکت ها به مدت یک یا چند روز بزاق بیشتری ترشح میکنند، که این مساله عکس العمل طبیعی بدن به وجود یک شی خارجی در دهان است. همچنین ممکن است تکلم عادی برای فرد قدری مشکل باشد که این مساله خیلی زود برطرف میشود. البته انواع براکت های متحرک همیشه باید هنگام غذا خوردن و یا مسواک زدن از دهان خارج شوند.

3.9 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 78% (5 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی