عکس درمان کراودینگ

بعد از 12 سالگی هیچ دندان شیری نباید در دهان باشد و وجود دندان شیری بعد از این سن باید پیگیری شود زیرا باعث کمبود فضا در فک برای رویش دندان دائمی می شود.نامرتبی دندان ها می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد كه به طور كلی به 2 دسته عوامل ارثی و محیطی تقسیم بندی می شوند.

بسیاری اوقات با تشخیص و درمان بموقع و با هزینه بسیار كم می توان از بسیاری نا هنجاریهای پیچیده بعدی كه درمان آنها مستلزم صرف وقت و هزینه زیادی برای شخص است،جلوگیری كنیم. ارتودنسی شاخه ای از علم دندانپزشکی است که درآن دندانها را جابجا میکنند. یا اصطلاحا دندانهای کج وکوله (دارای کراودینگ) را صاف کرده ودرردیف  خود قرار میدهند. بهترین سن برای انجام عمل ارتودنسی سنین بین 9 الی 12 سالگی میباشد که دندانپزشک با راهنمایی کردن دندانها باعث میشود با کمترین مشکل دندانها در محل واقعی خود قرار گیرند.گاهی به علت بزرگ بودن دندانها و یا کوچک بودن فک دندانها کج وکوله در می آیند ( کراودینگ ) .بی نظمی و نامرتبی دندانها مشکلات دراز مدتی را برای کودکان به جا می گذارد.کنترل مشکلات فضا نقش مهمی در درمانهای دندانپزشکی دارد وجود دارد. سریال اکسترکشن به منظور هدایت رویشی دندانهای دائمی و حصول فانکشن اکلوزال صحیح بکار گرفته می شود.در این روش هنگامی که دندان های کانین شیری مانع رویش دندانهای لترال دائمی می شوند یا دندان لترال دائمی با موقعیتی چرخیده می روید اقدام به کشیدن دندانهای شیری می شود. شایع ترین نوع دندان اضافه، مزیودنس است که دندانپزشک عمومی باید دانش کافی را راجع به علایم و درمان مناسب آن داشته باشد. تشخیص زودهنگام منجر به درمان مناسب همراه با کاهش وسعت جراحی، درمان ارتودنسی وپیچیدگی های احتمالی بعدی خواهد شد. دندان های اضافه می تواند منجر به رویش نابجا و تاخیر در رویش دندان های دایمی شود که اکلوژن وظاهر فرد را تغییر خواهد داد. درمان انتخابی شامل کشیدن دندان اضافه به روش جراحی است.اگر دندان دایمی پس ازگذشت زمان معقول رویش نیافت، اکسپوژر جراحی ودرمان ارتودنسی نیاز خواهد بود .اتیولوژی، تشخیص و جلوگیری از رویش نابجا و نهفتگی دندان کانین دایمی ماگزیلادندان کانین ماگزیلا نهفته و یا با رویش نابجا از شیوع بالایی در جمعیت برخوردار است. این دندان ها می توانند منجر به تحلیل ریشه دندانهای دایمی مجاور شوند. بنابراین تشخیص زودهنگام رویش نابجا ویا احتمال تحلیل ریشه دندان های مجاور جهت کاهش شدت نهفتگی دندان کانین و یا افزایش احتمال رویش آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای این منظور هم معاینه کلینیکی وهم رادیوگرافی ضروری است. نشان داده شده است که کشیدن همزمان دندان کانین شیری ومولر اول شیری (نسبت به کشیدن دندان کانین شیری به تنهایی) درپیشگیری از نهفته ماندن وتسهیل رویش دندان کانین دایمی پالاتالی یا سنترالی موثرتر است. کشیدن دندانهای کانین شیری در فک بالا و پایین امکان رویش مناسب لترال ها را فراهم می کندو کشیدن مولرهای اول شیری باعث تسهیل رویش پرمولرهای اول میشود و کشیدن پرمولرهای اول موجب حرکت رویشی رو به عقب کانین های دائمی به فضای دندان کشیده شده می شودو در نهایت دندانهای مجاور ناحیه اکسترکشن به سمت فضای خالی متمایل می شود.

4.7777777777778 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 96% (9 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی