Expander Instructions

وسیع کننده (Expander ) ابزاری است که برای عریض کردن کام استفاده میشود، این ابزار در دهان شما جای گذاری میشود و متحرک نیست (به این معنی که نمیتوانید آن را در بیاورید). هدف از وسیع کننده، اصلاح کراس بایت (cross-bite) و بنابراین بهبود موقعیت برخورد دندانهای بالا و پایین شما است.

کلیدی که به شما میدهیم، درست در وسط این ابزار، در داخل یک سوراخ قرار میگیرد. پس از قرار دادن کلید در سوراخ وسط ابزار، باید آن را به سمت عقب دهان هل بدهید. باید حتما کلید را تا جایی که میتواند جا به جا شود، به عقب حرکت دهید وگرنه دفعه بعدی پیدا کردن سوراخ کلید مشکل میشود. شما یا یکی از والدینتان میتوانید با کلید، پیچ وسیع کننده را باز کنید. برنامه زمان بندی پیچاندن وسیع کننده به صورت زیر است: - یک چرخش در روز، هر روز در یک زمان این کار را انجام دهید
- دو چرخش در روز، یکی صبح هنگام و یکی پس از شام

 

لطفا برنامه پیشنهادی را رعایت کنید. اگر زیادی بپیچانید ممکن است احساس ناراحتی کنید. اگر خیلی کم بپیچانید ممکن است به نتیجه دلخواه دست نیابید. احساس مقداری ناراحتی و کشیده شدن، پس از هر بار سفت کردن وسیع کننده، طبیعی است. اگر لازم است میتوانید اسپیرین، ایبوپروفن یا استامینوفن کدوئین دار مصرف کنید و یا با استفاده از محلول گرم آب نمک، دهانتان را شستشو دهید. اگر چه در صورت تداوم درد و یا ایجاد یا شدت گرفتن سرگیجه، باید این کار را متوقف کنید و با پزشک خود تماس بگیرید. وقتی به باز کردن وسیع کننده ادامه میدهید، ایجاد فضای نسبتا بزرگ، بین دندانهای جلویی فک بالا فاصله ایجاد میکند. نگران نباشید، این فاصله به این معنی است که کار شما نتیجه داده است. همین که کار با وسیع کننده را متوقف کنید، ظرف چند هفته، فضا به طور طبیعی بسته میشود. پس از صرف غذا و میان وعده، اطراف وسیع کننده را مسواک بزنید و آب در دهانتان غرغره کنید. باید این ناحیه را تمیز نگه دارید تا دچار عفونت نشود.

جرمگیر برای تمیز کردن وسیع کننده و براکت، میتواند بسیار مفید باشد.

اگر بخشی از این ابزار از دندانتان جدا شد (اگر چه این اتفاق نادر است)، پیچاندن آن را متوقف کنید و تا جایی که میتوانید آن را در جای خود نگه دارید و هر چه سریعتر با پزشک تماس بگیرید. اگر هر سوال دیگری دارید، تردید نکنید و بپرسید.

مرحله 1
Expander Instructions1 
در محل کاملا روشن و با نور مناسب، سر بیمار را عقب بکشید.
مرحله 2

Expander Instructions2

کلید را در پیچ فرو کنید تا درست در جای خود قرار بگیرد

مرحله 3

Expander Instructions3 

کلید را به سمت عقب دهان بکشید، متوجه میشوید که محور میچرخد و سوراخ جدیدی نمایان میشود. وقتی کلید به پشت وسیع کننده (عقب دهان) رسید، چرخش را متوقف کنید.

مرحله 4
Expander Instructions4

با هل دادن کلید به سمت عقب و پایین ( به سمت زبان)، آن را در بیاورید. سوراخ بعدی برای جایگذاری کلید، اکنون باید قابل مشاهده باشد.

4.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 95% (2 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی