Types of Cosmetic Dentistryاگر دندانهایتان دچار تغییر رنگ و لکه، ساییدگی، لب پر شدگی و ترک، شکستگی، نامرتبی یا فاصله بین دندانی هستند، در دندانپزشکی زیبایی میتوانید آنها را اصلاح کرده و صاحب لبخندی زیبا شوید. بازسازی لبخند باعث زیبایی و جذابیت لبخند میشود. در دندانپزشکی زیبایی اقدامات درمانی مختلفی صورت میگیرد.

دندانپزشکی زیبایی: سفید کردن دندان

سفید کردن دندان یکی از ساده ترین و ارزانترین روشهای زیبا سازی لبخند است. در این روش دندانها با محصولات مخصوصی که دندانپزشک در مطب استفاده میکند، سفید میشوند. همچنین میتوانید قالب و ژل سفید کننده دندان را از دندانپزشک بگیرید و در خانه آن را استفاده کنید. همچنین بسیاری از محصولات سفید کننده دندان بدون نسخه هستند و در داروخانه ها به فروش میرسند و میتوان آنها را در منزل طبق دستور روی محصول استفاده کرد. از جمله محصولات سفید کننده دندان میتوان به خمیر دندان، ژل، دهانشویه، نوار و تری اشاره کرد. قیمت این محصولات متفاوت است.

دندانپزشکی زیبایی: ونیر

ونیرهای دندان پوسته های نازک و اختصاصی بیمار هستند که از رزین یا پورسلین همرنگ دندان ساخته میشوند و سطح جلویی دندان را میپوشانند. ابتدا حدود نیم میلیمتر از مینای سطح دندان برداشته میشود تا فضایی برای جایگذاری ونیر ایجاد شود. سپس این پوسته نازک به سطح جلوی دندان با چسب مخصوص متصل میشود و ظاهر دندان را از نظر شکل، رنگ، اندازه یا طول تغییر میدهد. اغلب به دندانهای ونیر شده دندانهای هالیوودی گفته میشود.

دندانپزشکی زیبایی: باندینگ دندان

در روش باندینگ دندان، ماده پلاستیکی بادوام بطونه مانندی به نام رزین که همرنگ دندان است به دندان مالیده میشود و با کمک نور لیزر یا فرابنفش سخت شده و به دندان میچسبد. سپس دندانپزشک آن را شکل داده و پولیش میکند. باندینگ میتواند پوسیدگی، لب پر شدگی، ترک خوردگی یا بد شکلی دندان را اصلاح کند. همچنین به عنوان جایگزینی برای پر شدگی آمالگام نقره ای رنگ از باندینگ استفاده میشود. باندینگ 30 تا 60 دقیقه طول میکشد و کمتر از ونیر هزینه دارد.

دندانپزشکی زیبایی: روکش (تاج)

روکش دندان که به آن کپ یا کلاهک نیز گفته میشود بر روی دندان قرار گرفته و آن را میپوشاند. از روکش در مواردی که دندان در بالاتر از خط لثه کاملا آسیب دیده یا پوسیده است، استفاده میشود و شکل، اندازه، استحکام و ظاهر آن را اصلاح میکند. روکش مانع از شکستن دندان ضعیف میشود و در مواردی که دندان ترک دارد، نمیگذارد قطعات آن شکسته و جدا شوند. همچنین برای پوشاندن بد شکلی یا تغییر رنگ شدید دندان از روکش استفاده میشود. روکشها از فلز، پورسلین جوش خورده به فلز یا سرامیک تهیه میشوند.

دندانپزشکی زیبایی: اینله و آنله

اینله و آنله که به آنها پر شدگی غیر مستقیم نیز گفته میشود از طلا، پورسلین یا مواد کامپوزیت ساخته میشوند و پوسیدگی یا آسیب دیدگی دندان را پر میکنند. پر شدگی دندان در مطب قالب گیری میشود اما اینله و آنله در لابراتوار دندانپزشکی ساخته میشوند و توسط دندانپزشک در داخل دندان قرار میگیرند. هنگامی که مواد پر شدگی به وسط دندان چسبانده میشود، به آن اینله و هنگامی که پر شدگی دربردارنده یک یا چند نقطه از دندان است یا سطح جونده دندان را میپوشاند، به آن آنله گفته میشود. اینله و آنله تا حد ممکن ساختارهای سالم دندان را محافظت میکنند و جایگزینی برای روکش هستند. این درمان دندانپزشکی زیبایی هزینه ای مشابه ونیر دارد. دندانپزشکی زیبایی: ایمپلنت دندان ایمپلنت های دندانی ریشه های مصنوعی از جنس تیتانیوم هستند که جایگزین ریشه دندان از دست رفته بیمار میشوند. این پایه تیتانیومی در حفره استخوانی دندان طبیعی از دست رفته، دریل میشوند. هنگامی که فک در حال التیام و جوش خوردن است، در اطراف پایه فلزی ایمپلنت رشد میکند و به آن جوش میخورد. در نتیجه ایمپلنت پایه محکمی برای اتصال تاج ایجاد میکند.

دندانپزشکی زیبایی: سایر درمان ها

بریج از روکش (تاج) ساخته میشود و در جای خالی دندان قرار گرفته و از دو طرف به دندانهای سالم مجاور تکیه میکند.
دندان مصنوعی به پروتز مصنوعی قابل در آوردن گفته میشود که به جای دندان از دست رفته قرار میگیرد. براکت دندانی میتواند دندانهای کج یا نامرتب را صاف کند. براکت با وارد آوردن فشار مداوم در یک مدت زمان مشخص موجب حرکت آهسته و تدریجی دندانها به موقعیت مورد نظر میشود.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی