زمان درمان ایمپلنت

بسته به شرایط فیزیکی خاص هر فرد، تکمیل این روند ممکن است زمانی بین 5 ماه تا یک سال متغییر باشد. متاسفانه، مدت این دوره تماما بستگی به زمانی دارد که بدن فرد برای بهبود یافتن نیاز دارد. ما متوجه این مساله هستیم که این روند پیچیده است. به همین دلیل گام هایی که در عمل ایمپلنت وجود دارند را در زیر به صورت خلاصه توضیح داده ایم. به خاطر داشته باشید که دوره درمانی شما ممکن است با توجه به آناتومی بدنتان، با دوره زمانی که در زیر توضیح داده شده متفاوت باشد.

1- مشاوره و آزمایش: این مرحله شامل یک آزمایش کلی و گذشته درمانی شما میشود. هم چنین رادیوگرافی هایی برای اندازه گیری استخوان ها گرفته خواهد شد. با شما درباره انتخاب های درمانیتان صحبت میشود و کارمندان کلینیک شما را برای اطلاع از انتخاب های بیمه و پرداخت کمک میکنند.

2- نوبت قبل از جراحی: در این مرحله ممکن است میزان حساسیت دندان ها و فک ها ثبت شود. پیشنهاد میکنیم چند روز بعد از عمل ایمپلنت از یک رژیم غذایی با غذاهای نرم پیروی کنید تا فشار بیش از حدی به ایمپلنت های تازه ی خود وارد نکنید. غذاهایی مانند: پوره سیب زمینی، سوپ ها، ماست و غیره.

3- کشیدن دندان: در برخی موارد کشیدن دندان یک مساله ضروری است. اگر استخوان فک سالم باشد، ایمپلنت در همان روز که دندان کشیده شد کاشته میشود. با این حال، اگر فرد دچار تحلیل شدید استخوان فک و یا عفونت زیاد باشد، ممکن است امکان کاشت ایمپلنت در جلسه کشیدن دندان نباشد. در این موارد، اضافه کردن گرافت استخوان به منطقه الزامی است. قبل از کاشت ایمپلنت، گرافت های استخوانی به 4 ماه برای التیام نیز دارند.

4- گرافت استخوانی: در برخی افراد گرافت های استخوانی باید به کنلره های دندان اضافه شود ( مخصوصا اگر برای مدت زیادی جای دندان خالی باشد ). روند گرافت دندانی مانند لیفت سینوس، باید قبل از کاشت ایمپلنت انجام شوند تا یک بافت محکم استخوانی برای ایمپلنت وجود داشته باشد. همانطور که در قبل گفته شد، گرافت های استخوانی به 4 ماه برای التیام نیز دارند.

5- نوبت جراحی ایمپلنت: در این مرحله، فیکسچر ایمپلنت توسط عمل جراحی درون استخوان قرار میگیرد. در صورت لزوم، گرافت های استخوانی و غشا به استخوان اضافه میشود تا درصد موفقیت ایمپلنت را افزایش دهد. بسته به عوامل بسیاری، ممکن است پزشک تصمیم بگیرد که ایمپلنت های دندانی را با لثه بپوشاند و به آنها اجازه التیام دهد، و یا آنها را نپوشاند و کلاهک را در همان زمان بر روی ایمپلنت ها قرار دهد. زمان معمول برای ادغام استخوان و ایمپلنت های دندانی، بسته به کیفیت استخوان، 4-6 ماه است.

6- معاینه های بعد از عمل: دندانپزشک، روند بهبود را در هفته اول، هفته دوم، ماه اول و 4-6 ماه بعد از عمل تحت نظر خواهد داشت ( تعداد ویزیت ها بسته هر فرد ممکن است متغییر باشد ).

7- مرحله بازگشایی: اگر ایمپلنت ها زیر بافت لثه پنهان شده باشند، و زمان بهبود سپری شده باشد، ایمپلنت ها را بازگشایی کرده و کلاهک درمانی را بر روی آنها قرار میدهند. کلاهک درمانی یک جزء کوچک گرد است که به ایمپلنت متصل میشود. این جزء حد فاصل بین ایمپلنت و لثه است و به آن شکل میدهد تا برای مرحله نهایی آماده شود. بعد از مرحله بازگشایی و جلسه قرار دادن کلاهک درمانی، بیمار باید به مدت 2 هفته صبر کند و بعد به دندانپزشک عمومی خود مراجعه کند.

باقی مراحل توسط دندانپزشک در مطب انجام میشود!

8- معاینه برای ثبت فشار فک ها: بعد از این که ایمپلنت ها درون استخوان فک قرار گرفتند و بافت لثه در اطراف کلاهک درمانی بخوبی بهبود یافت، میزان فشار فک بالا و پائین توسط دندانپزشک عمومی شما ثبت خواهد شد. همچنین، دندانپزشک عمومی شما، رنگ دندان متناسب با دیگر دندان های شما را انتخاب میکند و اثر گاز دندان ها را ثبت میکند. این موارد برای ساخت دندان نهایی در لابراتوار مورد استفاده قرار میگیرند.

9- جلسه قرار دادن ابتمنت و کرون ها:
بعد از مدت 10-14 روز، لابراتوار، اباتمنت و کرون نهایی را تکمیل کرده و به مطب دندانپزشک عمومی شما ارسال میکند. در این جلسه، اباتمنت ها قرار داده میشوند، و به دنبال آن حفر و تنظیم کرون نهایی صورت میگیرد.

دیگر همه آن انتظار کشیدن ها جواب داده و شما یک لبخند جدید دارید!

3.7916666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 76% (12 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی