The length and diameter of the implant

تاثیرات طول و قطر ایمپلنت در موفقیت و عدم موفقیت مراحل اولیه کاشت دندان غیر قابل انکار می باشد. علی رغم موفقیت هایی که در کاشت های فرورونده گزارش داده می شود، محدودیت ها و مشکلاتی نیز وجود دارد که با اطلاعات درست می توانند حل شوند. از جمله ی این مواردی که باید مورد توجه قرار بگیرند، حجم و ارتفاع استخوان های موجود و استفاده از کاشت هایی با قطر ها و طول های مناسب می باشد.

نتایج به دست آمده از تحقیقات انجام شده در درک ارتباط بین موفقیت کاشت دندان و طول و قطر آن حاکی از اهمیت بالای این ارتباط می باشد. برای  کاشت موفق و ماندگار، طول، محل و قطر ایمپلنت و ثبات آن عوامل بسیار مهمی به شمار می آیند.  
در این بخش به ارتباط بین طول و قطر ایمپلنمت ها و موفقیت کاشت ها اشاره خواهیم کرد. طی مطلالعات و تحقیقات کلینیکی انجام شده در این زمینه، میزان ثبات و موفقیت استفاده از انواع طول ایمپلنت ها  ( 7، 8 ، 10 ، 13، 16 میلی متر) و قطر آنها ( + 3 ، یا+ 4 میلی متر) را بررسی کردند. مطالعات نشان داد مناطق مختلف فک که کاشت در آن قرار می گیرد، می تواند در بررسی نتایج کمک بسزایی بکند.
نتایج به دست آمده :
1. ایمپلنت هایی با قطر کم در مقایسه با قطر زیاد از موفقیت کمتری برخوردار بودند.
2. ایمپلنت های انجام شده با قطر+ 3 موفقیت کمتری در مقایسه با قطر + 4 داشتند.
3. ایمپلنت های قطر+ 3 ثبات و ماندگار ی کمتری در مقایسه با + 4 داشتند.
4. تفاوت چندانی در از دست دادن استخوان کرستال در دو قطر مشاهده نشد.

اندازه ایمپلنت:

• قطر های 3.5 معمولا برای جلوی فک پایین استفاده می شوند. از این قطر معمولا در جلوی فک بالا و دندان های پشتی استفاده نمی شود.
• بهتر است حداقل 1میلی متر استخوان در اطراف کاشت وجود داشته باشد. بنابراین عرض پیشنهادی استخوان 5.5 میلی متر می باشد تا به راحتی بتوان کاشت 3.5 میلی متری را انجام داد ولی اگر این امکان فراهم نباشد، می توان با پیوند استخوان برای عریض کردن محل کاشت اقدام کرد.
• قطر پیشنهادی برای قسمت جلوی فک بالا، حداکثر 2.5 میلی متر می باشد.
• برای کاشت جلوی فک بالا همیشه باید انتظار استفاده از پیوند استخوان را داشت.

مینی ایمپلنت
مینی ایمپلنت ها شبیه کاشت های معمولی می باشند ولی با اندازه ای کوچکتر، معمولا با قطری کمتر از 2 میلی متر، از این نوع ایمپلنت بیشتر زمانی استفاده می شود که پهنای استخوان مورد نظر برای ایمپلنت با اندازه استاندارد کافی نباشد. جاسازی مستقیم مینی ایمپلنت در لثه بدون ایجاد شکاف و خونریزی مراحل انجام ایمپلنت را راحت تر می کند. اکثر بیماران در این روش معمولا می توانند بعد از چند ساعت اولین وعده غذایی خود را میل نمایند. مینی ایمپلنت ها برای نگه داشتن تاج ها می توانند نقش مهمی را ایفا کنند.

در کلینیک رویال از ایمپلنت های قطر استاندارد برای بیماران استفاده می شود ولی متخصصین مجرب این مجموعه در صورت نیاز بیماران در راستای راحتی آنها وکاشتی ماندگار از مینی ایمپلنت ها استفاده می کنند.

نتیجه نهایی:
ایمپلنت های قطورتر سطح تماس بیشتری را با استخوان به همراه خواهند آورد. پس از اطمینان از حداقل طول ایمپلنت که ثبات اولیه را ایجاد می کند و در برابر چرخش مقاومت نماید افزودن بر قطر ایمپلنت اثر مشخص تری در بهبود کارآیی آن خواهد داشت تا اضافه کردن بی مورد بر طول آن از سوی دیگر با کاربرد ایمپلنت قطورتر امکان بازسازی شکل تاج به مانند دندان طبیعی راحت تر خواهد شد. اکثر دندان ها دارای پهنای در حد 6-12 میلیمتر میباشند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (3 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی