Foods that should be used with brackets

فهرستی از غذاها وجود دارد که به راحتی می توانند درمان ارتودنسی شما را با مشکل مواجه کنند و یا روند پیش رفت آن را کند کند. چنانچه دوست دارید بعد از اتمام درمان نتیجه دلخواه خود را بگیرید ، همیشه باید مراقب براکت هایی که در دهانتان قرار دارند باشید.

غذاهایی که قند بالایی دارند: استفاده ازغذاهایی که حاوی قند بالایی هستند باید محدود شوند. در صورتی که مجبور به استفاده از این نوع مواد غذایی هستید، حتما بالافاصله مسواک بزنید. از مصرف آدامس ها و نوشابه هایی که قند زیادی دارند خودداری کنید. این نوع مواد غذایی موجب تشکیل پلاکت ها در دهان شما می شوند. ترکیب قند و پلاکت موجب تولید اسید در دهان شده و با گذشت زمان موجب ورم لثه ها و یا پوسیدگی دندان ها می شود.

مواد غذایی که برای خوردن آنها مجبور هستید از دندان های جلویی استفاده کنید : نیازی نیست استفاده از این نوع مواد غذایی را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنید، فقط توصیه ای که می شود خورد خورد کردن این مواد و سپس خوردن آن است زیرا در این صورت دندان های جلویی درگیر نخواهند بود. سیب، هویج، کرفس و مواد غذایی استخوان دارد، از جمله این مواد هستند. توصیه ی دیگری که می شود استفاده از میوه هایی است که نرم تر هستند. مواد غذایی سفت: بعضی از مواد غذایی به اندازه ای سفت هستند که می توانند به راحتی به براکت ها آسیب بزنند. ازجمله یخ، پف فیل ، نان های سفت، آب نبات های چسبناک و سفت و آجیل.  گاز زدن این مواد می تواند موجب شکسته شدن وایر ها و براکت های ارتودنسی شود. چوسوفیل به راحتی در زیر براکت ها می ماند که بعدا لثه های شما را اذیت می کند. آبنبات ها و برخی از آدامس ها اصلا برای حفاظت از براکت ها توصیه نمی شود. علاوه بر اینکه حاوی قند بالا هستند، چسبناک بوده و می توانند موجب در آمدن براکت ها شوند. در صورتی که این مشکل بروز کند باید برای ترمیم دوباره به متخصص مراجعه کنید. پس بهتر از قبل ازبروز مشکل، حواستان را بیشتر جمع کنید.

برخی از افراد به دلیل استرسی که دارند عادت دارند مثلا سر خودکار یا مداد خود را بجوند که این کار به راحتی به براکت ها آسیب می زند. دست زدن زیاد به براکت ها: برخی از افراد عادت دارند به طور مکرر به براکت ها دست بزنند و یا عدات دارند ناخن های خود را بخورند. ولی باید بیشتر حواستان را جمع کنید. دست زدن زیاد موجب جابجایی براکت ها می شود، ولی این فقط یکی از دلایل می باشد. باکتر یهایی که از طریق دست یا ناخن های شما به دهانتان منتقل می شوند ، می تواند به دندان ها و لثه های شما آسیب بزند . سلامت دندان ها و لثه های شما حین درمان ارتودنسی اهمیت بالایی دارد زیرا شرایط خوب و سالم دهان حرکت دندان ها را سرعت می بخشد.
استفاده از مواد غذایی حاوی کلسیم را هرگز فراموش نکنید. محصولات لبنی سرشار از کلسیم هستند که به همین دلیل حتما باید روزانه مورد استفاده قرار بگیرند.محصولات لبنی بهترین گزینه در طول درمان ارتودنسی می باشند.

4.8333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 97% (3 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی