healthy hollywood smilesبسیاری از افراد تصور میکنند ستارگان هالیوود زمان زیادی را صرف زیبا سازی لبخند خود سپری کرده اند در حالی که اگر بدانند با چند اقدام ساده هم میتوان لبخند سالم و زیبا داشت، تعجب میکنند.

در اینجا چند توصیه برای حفظ زیبایی لبخند آمده است:

چگونه لبخند زیبا داشته باشیم

دو مرتبه در روز مسواک بزنید، نخ دندان بکشید و از دهانشویه استفاده کنید. شاید بسیاری افراد این کارها را هر روز انجام میدهند اما شیوه عملکردشان درست نیست. گاهی اوقات سرمان شلوغ است و به راحتی از این نکات مراقبتی چشم پوشی میکنیم.

تا حد ممکن از مصرف نوشیدنیها و غذاهای شیرین پرهیز کنید. غذاها و نوشیدنیهای شیرین زمینه رشد و تکثیر باکتریها در دهان را فراهم میکنند. قند غذای اصلی باکتریهاست، در نتیجه با کمک به رشد باکتریها محیط اسیدی در دهان ایجاد میکند. اسید باعث از بین رفتن مینای دندان و پوسیدگی دندان میشود.

ویتامین به خصوص ویتامین ث مصرف کنید. ویتامین ث بسیاری از مشکلات دهان و دندان مانند لق شدن دندان و خونریزی لثه را بهبود میبخشد. یکی از بهترین منابع برای ویتامین ث مرکبات است. به محض خوردن مرکبات حتما دهانتان را بشویید چون این مواد بسیار اسیدی هستند و به دندانها آسیب وارد میکنند.

مواد غذایی سالم و ترد مانند هویج، کرفس و سیب بخورید. این مواد به طور طبیعی دهان را تمیز کرده و بوی دهان را تازه و مطبوع میکنند.

دقت کنید مقدار کلسیم مورد نیاز روزانه را دریافت کنید. کلسیم باعث تقویت دندانها و استخوانها میشود. منابع خوب کلسیم عبارت است از شیر، دانه سویا و پنیر.

مقدار زیادی آب بنوشید. هنگامی که آب کافی دریافت میکنید به خصوص درماههای تابستانی که واقعا هوا گرم است، دندانها و بدنتان سالمتر می ماند. آب خیلی بهتر از چای سرد یا نوشیدنیهای شیرین دیگر است. پس از هر بار صرف غذا دهان خود را با آب شستشو دهید تا پوسیدگی دندان به حداقل برسد.

طبق فواصل منظم به دندانپزشک برای چکاپ مراجعه کنید. معمولا توصیه میشود هر 6 ماه یکبار باید چکاپ انجام شود. مراجعات منظم دندانپزشکی نه تنها برای تمیز کردن دندانها لازم است بلکه هر مشکل احتمالی دهان و دندان را زود هنگام شناسایی میکند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی