Lingual

امروزه بیماران به زیبایی بیش از گذشته اهمیت می دهند و به همین دلیل ردیف بودن دندان ها از اهمیت بیشتری برخوردار است و افراد بیش از گذشته سراغ درمان ارتودنسی می روند. درمان های ارتودنسی در گذشته فقط توسط براکت های فلزی، با استفاده از وایر انجام می شد ولی امروزه انواع مختلف درمان برای منظم کردن دندان ها وجود دارد و بیماران دوست دارند درمانی را انتخاب کنند که زیبایی صورت آنها را حفظ کند. بیماران برای ردیف کردن دندان ها و زیبایی صورت و لبخند خود، در کنار سلامتی، سراغ ارتودنسی می روند ولی دوست ندارند براکت هایی که در دهان می گذارند هم ظاهر بدی داشته باشد.

به دنبال همین موضوع متخصصین کلینیک دندانپزشکی رویال درمان متفاوتی برای منظم کردن دندان ها معرفی کردند که در آن ظاهر دهان بیماران مشکلی پیدا نمی کند، در واقع کسی متوجه حضور آنها در دهان نمی شود. لینگوال ( براکت از داخل و پشت دندان ها) درمانی است که با استقبال زیاد بیمارن روبرو شد. پیشرفت هایی که در دنیای تکنولوژی و عکسبرداری سه بعدی به وقوع پیوست، امکان معرفی براکت های لینگوال را فراهم کرد. به براکت های لینگوال؛ براکت های نامرئی هم گفته می شود، از داخل به پشت دندان ها وصل می شود. وقتی براکت ها به این شکل به دندان ها متصل می شوند، کسی متوجه حضور آن ها در دهان نمی شود و به همین دلیل به آنها براکت های نامرئی هم گفته می شود. ولی مزیت ها و معایب لینگوال چیست؟ و چه کسانی می توانند از لینگوال استفاده کنند؟ علاوه بر نامرئی بودن، این براکت ها مزایای دیگری نیز دارند. استفاده از براکت های لینگوال برای حرکت های پیچیده دندان ها مناسب تر از براکت های شفاف بوده و کارایی بهتری دارند. زمانی که از براکت های لینگوال استفاده می شود، چنانچه لکه های سفیدی طول درمان ظاهر شوند، از داخل این لکه ها بروز خواهند کرد و کسی متوجه آنها نخوهاد شد. همانطور که می دانید همیشه معایبی هم کنار مزایا وجود دارد. تقریبا چند هفته طول می کشد تا عادت کنید براکت هایی نزدیک به زبان شما قرار گرفته اند. امکان اینکه حضور این براکت ها در روزهای ابتدایی در نحوه صحبت کردن افراد تاثیر منفی بگذارد زیاد است. تمیز کردن این براکت ها سخت  تر از براکت های دیگر می باشد زیرا از داخل به دندان ها متصل می شوند. براکت های لینگوال برای متخصصین ارتودنسی نیز چالش بر انگیز است. اتصال کردن براکت ها از داخل دندان ها کاری متفاوت است نسبت به اتصال کردن آنها از بیرون به سطح آنها می باشد. یکی از تفاوت هایی که وجود دارد فاصله ی موجود بین دندان ها می باشد که از داخل کوتاهتر است و باید وایر های سبک تر و کوچکتری برای آن استفاده شود و همین موضوع باعث می شود زمان قرار دادن براکت های لینگوال در دهان طولانی تر از براکت های دیگر باشد. یکی دیگر از تفاوت های مهمی که وجود دارد هزینه ی بالای این نوع درمان است زیرا در ساخت براکت های لینگوال از تکنولوژی سه بعدی بهره گرفته شده است.

4.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 85% (4 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی