مراحل ارتودنسی

در این مقاله درباره مراحل گام به گام درمان ارتودنسی مطالبی را ارائه می کنیم.

مرحله اول: ابتدای کار حتما باید با متخصص ارتودنسی مشورت کنید. وی نیاز شما به این درمان را تایید خواهد. بر اساس گفته متخصصان در این زمینه، اولین مراجعه به متخصص ارتودنسی باید در هفت سالگی باشد. متخصصان ارتودنسی می توانند به راحتی مشکلات موجود در فک و دندان ها را تشخیص دهند، حتی زمانی که دندان های شیری در دهان کودک هستند. مشاوره با متخصص برای تضمین سلامت دهان هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت ولی اطمینان خاطری که به دست می آورید ارزش این مشاوره را دارد. مراجعه سالانه به متخصص ارتودنسی، زمانی که کودکتان هنوز کم سن و سال است، در تشخیص و درمان به موقع اهمیت بالایی دارد. البته درمان ارتودنسی در هر سنی امکان پذیر است و محدویتی در این مورد وجود ندارد. شما در هر سنی که هستید می توانید با متخصص ارتودنسی برای درمان ارتودنسی مشورت کنید. مرحله ی دوم: متخصص ارتودنسی به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم درست را دراین زمینه بگیرید. متخصصان ما در کلینیک رویال بعد از تشخیص نیاز شما به درمان ارتودنسی، توصیه های لازم را در این زمینه ارائه خواهند داد. هر گونه پرسشی درباره درمان ارتودنسی و انواع آن داشته باشید، می تواند از متخصصان بپرسید. بعد از رادیوگرافی و تأیید نهایی و تصمیم قطعی شما برای شروع این درمان، درباره تعیین انواع درمان و رنگ براکت ها مشورت می کنید. متخصص ارتودنسی درباره هزینه و قیمت درمان نیز مشاوره لازم را ارائه خواهد داد.
زمانی که آمادگی لازم برای شروع این درمان را پیدا کردید، زمان ملاقات برای آغاز این پروسه تعیین خواهد شد. گام سوم: انتخاب درمان مناسب با توجه به وضعیت دهان، فک و دندان های شما اهمیت بالایی دارد. ارتودنسی به دو صورت ثابت و متحرک انجام می گیرد که هر کدام با توجه به شرایط بیمار و نظر متخصص انتخاب می شود. در ارتودنسی ثابت ، امکان دراوردن دستگاه وجود ندارد ولی در ارتودنسی متحرک، بیمار هنگام خوردن، آشامیدن و یا مسواک زدن می تواند دستگاه را به طور موقت خارج کند ولی از ارتودنسی متحرک معمولا برای مشکلات جزئی استفاده می شود، زمانی که بی نظمی دندان ها زیاد نیست. در ارتودنسی ثابت از براکت ها استفاده می شود که شامل براکت های فلزی، شفاف یا سرامیکی و لینگوال می باشد که با توجه به نیاز بیمار و پیشنهاد متخصص انتخاب درست انجام می شود. نوع دیگر ارتودنسی که در حال حاضر طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است، ارتودنسی نامرئی می باشد. در این نوع درمان که به صورت قالبی در دهان شما قرار داده می شود، نیازی به براکت و وایر نیست. اینکه کسی متوجه حضور این قالب در دهان شما نخواهد شد دلیل اصلی است که این نوع ارتودنسی زیاد مورد توجه قرار گرفته است. امکان نامرئی بودن این درمان بیماران زیادی را نسبت به ارتودنسی ترغیب کرده است.
بعد از انتخاب نوع درمان، وقت ملاقاتی با متخصص شما تعیین می شود که طی آن براکت ها یا قالب های نامرئی در دهان شما قرار می گیرد. پروسه قرار دادن این براکت ها 120 دقیقه به طول خواهد انجامید. درست انجام دادن این پروسه اهمیت بالایی دارد.قرار گرفتن درست براکت ها، انتخاب نوع درست آنها و انتخاب درست وایر ها باید درست باشد تا بعدا مشکل ساز نشود. گام چهارم: اگر تصمیم به درمان ارتودنسی نامرئی گرفته اید، متخصصان کلینیک ما راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد. در ساخت این دستگاه ارتودنسی ار تکنولوژی سه بعدی استفاده شده است و به همین دلیل ابتدا از دندان ها قالب گیری شده و سپس برای ساخت به آزمایشگاه فرستاده می شوند. به محض اینکه قالب ها در آزمایشگاه آماده شد، به دنبال تماسی با شما وقت ملاقات دیگری تعیین می شود که در آن قالب های شفاف و نامرئی ساخته شده در آزمایشگاه در دهانتان قرار می گیرد.اولین قالب در دهان شما قرار گرفته و راهنمایی های لازم توسط متخصصان ارتودنسی ما در اختیار شما قرار می گیرد. این قالب باید روزانه به مدت 22-23 ساعت در دهانتان قرار داشته باشد. معمولا هر دوهفته یک بار تعویض می شوند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صورت آنلاین یا حضوری با متخصصان ما در تماس باشید. گام پنجم : طول درمان ارتودنسی، باید چک آپ های مستمربرای بررسی و اطمینان از موفقیت درمان انجام شود. این ملاقات ها معمولا هر 4-8 هفته یک بار انجام می شود که بیش از 15-20 دقیقه طول نمی انجامد. گام ششم : بعد از گذشت زمان مورد نیاز، طی ملاقاتی، متخصص ارتودنسی قالب یا براکت را از دهانتان خارج می کند و سپس نگه دارنده( ریتینر) را جایگزین می کند. بعد از اینکه براکت یا قالب خارج شد، مشاوره ی لازم در خصوص نحوه تمیز کردن دندان ها و تعداد و زمان ملاقات های بعدی توسط متخصصتان ارائه خواهد شد. درآوردن براکت ها بیش از 80 دقیقه طول نخواهد کشید. بعد از خارج شدن براکت ها، دندان های ردیف شده شما ظاهر خواهد شد و می توانید به راحتی لبخند بزنید و لذت ببرید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (2 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی