مزایای ارتودنسی

درمان ارتودنسی چه مزایای دارد؟

امروزه، درمان ارتودنتیست ساده و راحت بوده و تقریبا برای بیماران در تمامی سنین ممکن می باشد. سه دلیل عمده وجود دارد که مردم به این درمان روی می آورند:

ظاهری خوب

یکی از واضح ترین مزایای استفاده از درمان ارتودنسی، داشتن ظاهری زیبا و خوب می باشد که نقش مهمی در افزایش اعتماد به نفس افراد ایفا می کند. لبخند زیبا یکی از مهم ترین عوامل د ر زیبایی و اعتماد به نفس در زندگی شخصی و حرفه ای می باشد، به همین دلیل درمان ارتودنسی ارزش هزینه کردن را دارد. استفاده از این درمان به همین دلیل، در سال های گذشته، به شدت افزایش یافته است.

بهداشت دهان بهتر

دندان های صاف و مرتب علاوه بر اینکه زیبا هستند، تمیز کردنشان نیز راحت تر می باشد. دندان ها در ردیف منظم، به راحتی با مسواک تمیز می شوند و دیگر فضایی برای رشد باکتری و میکروب باقی نمی ماند. دندان هایی که ردیف مناسبی ندارند در مقابل زخم و پوسیدگی نیز مستعد تر بوده و در برخی از موارد موجب بیماری های لثه نیز می شود.

عملکرد دهانی مناسب

ارتودنسی یکی از تکمیل ترین گزینه ها برای درمان مشکلات بی نظمی فک می باشد. از آنجایی که ما برای زنده ماندن به غذا نیاز داریم، ماهیچه ها و مفصل فک با ردیف نامنظم دندان ها خود را هماهنگ می کند تا تاثیر گذاری جویدن غذا را به حداکثر برساند، حتی اگر این باعث شود تا مفصل فک در موقعیتی قرار بگیرد که بعد ها با گذشت زمان مشکلاتی را به وجود بیاورد. بنابراین ردیف شدن دندان ها با گذشت زمان باعث می شود مفاصل فکین در جای مناسب خود قرار بگیرند.

ارتودنسی به افرادی که به دلیل نامرتب بودن دندان ها در ادای کلمات مشکل داشتند مفید می باشد

ارتودنسی زود هنگام، در دوران کودکی، کمک می کند دندان های دائمی در محل مناسب خود رشد کنند.

خوردن و جویدن غذا را راحت تر می کند.

اثرات روانی ناشی از نامرتب بودن دندان ها را کاهش می دهد.

اعمال مراقبت های لازم برای بهداشت دندان ها را آسان تر می کند.

دندان ها و لثه های سالم از نتایج ارتودنسی می باشد.

دندان های مرتب و ردیف کمتر از دندان های نامنظم پوسیده می شوند.

دندان های نامنظم موجب تغییر موقعیت مفاصل فک ها می شود که با گذشت زمان مشکلاتی چون سردرد را به وجود می آورد و ارتودنسی این مشکل را رفع می کند.

برای درمان ارتودنسی نمی توان سن دقیقی را بیان کرد. در برخی موارد حتی کودکان نیز به این درمان نیاز پیدا می کنند زیرا امکان دارد فک کوچکی داشته باشند که باید درمان شود. ولی این موضوع که طول درمان در جوانان کمتر از افراد مسن می باشد، غیر قابل انکار است. ولی در کل محدودیت سنی در این درمان وجود ندارد. ارتودنسی به موقع هم سلامتی و هم زیبایی را به همراه خواهد داشت. توصیه می شود کودکان در سن هفت سالگی به ارتودنتیست مراجعه کنند تا در صورت وجود مشکل، درمان به زودی شروع شود. زیرا تشخیص و درمان به هنگام همیشه توصیه متخصصان بوده است.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (2 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی