Dental Health and Veneers

استفاده از ونیر دندانی مزایای زیر را در بر دارد: - ظاهری شبیه به دندان طبیعی ایجاد میکند
- بافت لثه به خوبی پورسلین را تحمل میکند
- ونیرهای پورسلین مقاوم به لکه هستند
- رنگ ونیر پورسلین را میتوان طوری انتخاب کرد که دندانهای تیره تر را سفیدتر اما طبیعی نشان دهد.
- ونیر رویکرد محافظه کارانه ای برای تغییر شکل و رنگ دندان به حساب می آید. ونیرها معمولا نیازی به تغییر شکل زیاد دندان برای عمل ندارند در حالی که در تاج (روکش) آماده سازی بیشتری در دندان صورت میگیرد. با این حال گزینه زیباتر و محکمتری می باشد. معایب ونیرهای دندانی چیست؟ - این فرایند برگشت پذیر نیست
- ونیر اغلب هزینه بر تر از باندینگ رزین کامپوزیت است
- ونیرها معمولا در صورت لب پر شدن یا شکستن، قابل ترمیم نیستند
- چون لایه ای از مینا برداشته شده است، ممکن است دندان به نوشیدنیها و غذاهای سرد و داغ حساس شود
- ونیرها ممکن است دقیقا با رنگ دندانهای دیگر مطابقت نداشته باشند. همچنین رنگ ونیر را پس از جایگذاری، دیگر نمیتوان تغییر داد. در صورتی که میخواهید دندانهایتان را سفید کنید باید پیش از دریافت ونیر، این کار را انجام بدهید.
- ونیر ممکن است برامده شده و بیفتد اما این امر محتمل نیست. برای به حداقل رساندن احتمال این وضعیت، ناخنهایتان را نجوید، مداد، یخ یا اجسام سخت دیگر را گاز نگیرید چون همه این کارها فشار زیادی بر دندانها وارد میکنند.
- دندانهایی که ونیر دارند باز هم ممکن است دچار پوسیدگی شوند که در این صورت احتمالا باید با تاج (روکش) کل دندان را پوشاند.
- ونیرها گزینه های خوبی برای این دسته از افراد نیستند: افرادی که دندانهای ناسالم دارند مثل افرادی که بیماری فعال لثه یا پوسیدگی دندان دارند، افرادی که دندانهایشان ضعیف است (در نتیجه پوسیدگی، ترک یا شکستگی و پر شدگی زیاد)، افرادی که مقدار کافی مینا بر روی سطح دندان ندارند.
- افرادی که مشکل دندان قروچه و بهم فشردن فک دارند برای ونیر پورسلین مناسب نیستند چون این کارها موجب ترک خوردگی یا لب پر شدن ونیر میشود.

ونیر چه مدت دوام دارد؟ معمولا ونیرها بین 5 تا 10 سال دوام خواهند داشت. پس از این مدت باید ونیر عوض شود.

آیا ونیر نیز به مراقبتهای خاصی دارد؟ ونیرهای دندانی نیازی به مراقبت ویژه ندارند. باید بهداشت دهان و دندان را مثل همیشه و طبق توصیه های معمول رعایت کنید از جمله این که مرتب مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. حتی ونیرهای پورسلین مقاوم به لکه ممکن است در اثر مصرف زیاد غذاهای ایجاد کننده لکه (مثل قهوه، چای، برخی آبمیوه ها و غیره) دچار تغییر رنگ شوند. آیا جایگزینی برای ونیر وجود دارد؟ بله، گزینه های دیگر به جای ونیر عبارتند از باندینگ و تاج (روکش). ونیرها در این بین، گزینه متوسط و میانه هستند. ونیر برای افرادی که میخواهند شکل دندانشان نسبتا زیاد (بیشتر از حدی که باندینگ میتواند) تغییر کند، بهترین گزینه هستند اما به اندازه تاج نمیتوانند تغییر ایجاد کنند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی