crown implant

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در زیبایی پروتزهای متکی بر ایمپلنت، انتخاب نوع و جنس آباتمنت میباشد.

آباتمنت های فلزی باعث ایجاد هاله خاکستری رنگ نازیبایی در ورای ناحیه مارجین لثهای ایمپلنت میشود که به علت انعکاس نور از سطح آباتمنتهای تیتانیومی میباشد.

آلومینا و زیرکونیا جهت ساخت آباتمنت از مقبولیت بسیار زیادی برخوردار هستند که این مسئله ناشی از رنگ، کیفیت انتقال نور وهر چند مقاومت به مقاومت به شکست بالای این مواد میباشد آباتمنت های آلومینیایی که کراون تک واحد را ساپورت میکردند درصد را در ناحیه قدام و پرمولر نشان داده اند ماندگاری درصد 93-100 و یا آباتمنت های زیرکونیایی که کراونهای تک واحدی را در ناحیه قدام و پرمولر ساپورت میکردند ماندگاری 100% را در مطالعات متعددی نشان داده اند.

مقایسه مقاومت شکست و نوع شکست آباتمنت های زیرکونیایی مختلف در مقایسه با آباتمنت های تیتانیومی

 نوع شکست در ایمپلنت تیتانیومی:

پیچ آباتمنت

نوع شکست در ایمپلنت زیر کونیا:

خمش پیچ آباتمنت

شکست در ناحیه اتصال زیرکونیا به فلز

اخیراً استفاده از آباتمنتهای زیرکونیایی به علت مقاومت به شکست بالاتر نسبت به آلومینا و سایر انواع سرامیک های موجود، افزایش یافته است.

مزایا :

محصولات از جنس اکسید زیرکونیوم دارای مقاومت بسیار بالا و ماندگاری طولانی می باشند. ترکیبات آن بیشترین زیبائی و سازگاری با بدن را دارا می باشد. واکنش های شیمیائی در مورد این مواد شناخته نشده است. افرادی که به آلیاژهای مختلف حساسیت دارند می توانند دندان خود را بدون هیچگونه هراسی ترمیم کنند. به خاطر انتقال گرمائی بسیار پائین درجه حرارت نامطلوب که باعث حساسیت می شود واقعا موجود نمی باشد. در لبه مارجین که روکش های زیرونیا که قابل مشاهده می باشند رنگ خاکستری لبه مارجین روکش های قدیمی که فریم فلزی دارند به چشم نمی خورد. اکسید زیرکونیم را می توان به رنگ های دلخواه مانند ( A2, A3, ... ) در زمان ساخت رنگ آمیزی کرده و درآورد. مقدار تخمینی آن یکنواخت و مستحکم و قطعی می باشد و بیشتر از این تأثیری بر وزن مانند آلیاژ استفاده شده برای ساخت کار پروتز در کارخانه سازنده ندارد.

معایب :

اصلاحات امکان پذیر در هنگام سنگ زدن همیشه سخت و دشوار می باشد. ( امکان ایجاد ترک های میکروسکوپی درهنگام سنگ زدن برروی کوپینگ زیرکونیا وجود دارد.) سنگ زدن کوپینگ زیرکونیا می بایست به صورت مرطوب و بوسیله فرز الماسی نرم و بدون هیچگونه فشار اضافی دست انجام شود. این مواد اپکی تر از مواد از جنس آلومینا هستند. همچنین هیچگونه مقایسه و تشبیهی هم با اسکلت فریم فلزی ندارد. که باعث شود به خاطر بیاورید هنگام عبور نور از دندانی که دارای روکش از جنس زیرکونیا است و مقایسه آن با عبور نور از دندانی که روکشی با فریم فلزی دارد. اما اثبات شده است دندانی  که دارای روکشی از جنس زیرکونیا می باشد همانند دندان طبیعی نور از آن عبور می کند.اما از دندانی که دارای روکش ساخته شده بوسیله فریم فلزی می باشد نور از آن عبور نکرده و در نتیجه تیرگی و کبودی فریم فلزی از زیر روکش به چشم می خورد.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (3 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی