مقایسه دندان ایمپلنت با طبیعی
تفاوت اصلی که بین دندان های طبیعی شما با دندان های ایمپلنت وجود دارد اتصال طبیعی آنها به استخوان می باشد در حالی که درپروسه ی ایمپلنت، کاشت کم کم به استخوان جوش خورده و سپس جزئی از آن می شود. این جوش خوردن و اتصال، خاصیت منحصر به فرد آلیاژ تیتانیوم، که ایمپلنت با آن انجام می شود، می باشد.

یکی از تفاوت های موجود این است که دندان های طبیعی از طریق لیگامان پریودنتال به استخوان ها متصل می شوند.لیگامان های پریودنتال، الیافی هستند که  از یک طرف به لایه پوشش سطح ریشه دندان ها و از طرف دیگر به استخوان ها متصل هستند. در داخل استخوان هر فك حفره هایی وجود دارد كه ريشه دندانها در آن قرار مي گيرد.در اين حفره ها دندان ها به وسيله الياف دور دندان به استخوان فك متصل مي شوند.

تفاوت دیگری که می توان به آن اشاره کرد پوسیدگی دندان های طبیعی می باشد، در حالی که دندان های کاشت شده پوسیده نمی شوند.ولی این بدین معنی نمی باشد که نباید نگران بهداشت ایمپلنت باشیم. در واقع باید گفت مراقبت های مکرر و درست یکی از شباهت های اصلی بین دندان های طبیعی و ایمپلنت می باشد. عدم مراقبت های کافی باعث می شود هم دندان های طبیعی و هم دندان های ایمپلنت خود را از دست دهید. بیماری های لثه و از دست دادن استخوان ها نیز از عواقب مراقبت های ناکافی می باشد.یکی ازشباهت های دیگر بین دندان های طبیعی و ایمپلنت ماندگاری آنها می باشد. هر دوی این دندان ها با مراقبت های کافی و لازم ماندگار هستند. دندان های کاشت شده جای دندان های کشیده شده را می گیرند.اگر کیفیت و کمیت استخوان ها مناسب باشد، کاشت بدون مشکل در دهان شما قرار می گیرد. ولی در صورت کمبود استخوان نیز ، پیوند استخوان انجام می شود.

دنـدان طبیعی از دو قسمت اصلی تاج و ریشه تشکیل شده است که تاج دندانی قابل رویت بوده در حالی که ریشه در داخل استخوان قرار دارد. در ایمپلنت دندان نیز ، بعد از مرحله کاشت اولیه، تاج ساخته شده به جای تاج طبیعی در داخل دهان قرار می گیرد و می توان گفت هیچ تفاوتی در ظاهر با دندان خود شما ندارد.

مینای دندان تشکیل دهنده سطح خارجی تاج  دندان می باشد که شامل بیش از نود درصد مواد معدنی و کمتر از پنج درصد مواد آلی و آب می باشد.همین موضوع به آن سطحی صاف و شفاف بخشیده است. زیبایی لبخند شما به خاطر همین مینای شفاف می باشد که اگر به درستی محافظت نشود آسیب دیده و ظاهری زشت به خود می گیرد. محافظت اصلی مینای دندان توسط عاج ،بافتی سخت که به رنگ زرد بوده و از چندین استوانه تشکیل شده، می باشد. عصب دندان، یکی دیگر از اجزای تشکیل دهنده دندان می باشد که در مرکز دندان قرار گرفته و از بافت عصبی و عروق لنفی  تشکیل شده است. یکی دیگراز مهمترین قسمت های دندانها، لثه می باشد که باعث می شود تنها تاج دندانی پوشانده شده از مینا قابل رویت باشد.

تفاوت دندان های مصنوعی با دندان ها ی طبیعی

عادت کردن به دندان های مصنوعی نیاز به زمان بیشتری دارد. در ابتدای استفاده از این دندان ها، احساس می کنید زبانتان بزرگ ترشده و نحوه صحبت کردنتان تغییر کرده است، که عادت کردن به این امر قدری زمان خواهد برد. در دندان های مصنوعی بیش از دندان های طبیعی و ایمپلنت اذیت خواهید شد چون تفاوتی که این دندان ها با دندان های طبیعی شما دارند زیاد است. امکان دارد در روز های ابتدایی استفاده از دندان های مصنوعی، زبان و لب هایتان را گاز بگیرید که با گذشت زمان این مشکل حل می شود. هنگام خوردن و نوشیدن نیز باید بیشتر مراقب باشید زیرا اولا خوردن مواد غذایی سفت مشکل ساز خواهد بود و دوما تشخیص دما توسط دندان های مصنوعی در روز های ابتدایی ممکن نخواهد بود بنابراین مراقب نوشیدنی های داغ باشید.

4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 90% (5 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی