The difference in dental implants

مواد مورد استفاده در ساخت ایمپلنت:

امروزه ایمپلنت ها از انواع آلیاژهای تیتانیوم ساخته میشوند که شامل موارد زیر می شود:

تیتانیوم خالص                       grade4

آلیاژ تیتانیوم grade5            Ti6AL4V

grade23                  Ti6AL4V-ELI

نانوتیتانیومgrade4                      nTi

و Ti3AL2SV به عنوان grade 9 شناخته شده .تنها ماده دیگری که به جز تیتانیوم هم چنان در ساخت بدنه ایمپلنت به کار برده میشود زیر کونیوم است.زيركونيا دو اكسيد زيركونيوم است.اين فلز در جدول تناوبي بسيار به تيتانيوم نزديك بوده و از ويژگي هاي سازگاري زيستي مشابهي برخوردار مي باشد. عليرغم آنكه زيركونيا عموما شكلي مشابه با ايمپلنت هاي تيتانيوم داشته و چندين سال است با موفقيت در زمينه جراحي هاي ارتوپدي مورد استفاده قرار گرفته است، اما به لطف رنگ روشن و مشابه با دندان از مزيت زيبايي و آرايشي برخوردار است. البته، پيش از آنكه امكان استفاده از ايمپلنت هاي ZrO2 براي استفاده روزمره ميسر شود بايد داده هاي باليني بدست آمده در دراز مدت را مورد بررسي قرار داد.
اگر چه سطح تماس ایمپلنت - استخوان در انواع زیر کونیومی مزیتی بر انواع تیتانیومی ندارد اما تفاوت معناداری را هم نشان نمی دهند.

اخيرا، استفاده از گريد 5 تيتانيوم افزايش يافته است. اعتقاد بر اين است كه اين گريد كه TITANIUM 6AL-4V خوانده مي شود (آلياژ تيتانيوم حاوي 6 درصد آلومينيوم و 4 درصد آلياژ واناديوم) از ميزان چسبندگي به استخوان مشابهي با تيتانيوم خالص موجود در بازار برخوردار مي باشد. آلياژ TI-6AL-4V مقاومت كششي و ترك خوردگي بهتري دارد. امروزه، بيشتر ايمپلنت هاي دنداني هنوز هم از تيتانيوم خالص موجود در بازار (گريد هاي 1 تا 4) ساخته مي شوند، ليكن برخي از سيستم هاي ايمپلنت نيز از آلياژ TI-6AL-4V ساخته مي شوند..آلیاژ تیتانیوم نسبت به تیتانیوم خالص نوع یک 4 برابر و نسبت به نوع چهار آن دو برابر قوی تر است.اگر چه سختی آن تقریبا 6 برابر استخوان کورتیکال متراکم است اما نسبت به دیگر مواد مصنوعی در دسترس سازگاری بهتری را با بافت استخوان نشان میدهد.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (2 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی