عکس ناهنجاری های رایج در ارتودنسی

ناهنجاری های رایجی که باعث می شود بیمار به درمان ارتودنسی احساس نیاز کند عبارتند از :

1- کجی دندان ها: تحقیقات آماری نشان داده است که برخی علل ممکن که باعث کجی دندان ها می شوند شامل گویش های مختلف در نقاط جغرافیایی، ساییدگی دندان ها و غیره هستند.

2- فاصله ی دندان ها: در فک انسان ها این اصطلاح معمولا به فضای باز بین دندان های جلویی اشاره میکند. این اتفاق زمانی رخ میدهد که دندان ها و فک ها رابطه ی نا متعادلی با یکدیگر دارند. فاصله ی دندان ها گاهی میتواند به وسیله ی فشار وارد شده از بافت متصل بین لب ها و لثه به وجود آمده و یا تشدید شوند. این اتفاق باعث میشود که پیوست مخاطی بیشتر و بافت متصل کراتینیزه کمتر دندان ها را در خلاف جهت هم حل دهند. فاصله ی بین دندان ها یک ناهنجاری دندانی تعدیل پذیر است. درمان این ناهنجاری شامل روش های ارتودنسی سنتی، اتصالات مستقیم دندان و دیگر راه ها برای وسیع تر کردن دندان ها جهت پر کردن فضای خالی است.

3- جلو بودن دندان های فک بالا: جلو بودن یکی از چهار دندان جلویی و داخلی هر فک؛ این ناهنجاری ها توسط عادات نادرستی مکیدن انگشتان شست پدیدار میشود.

4- جلو بودن فک پایین: درمان های ارتودنسی فقط برای مرتب شدن دندان های به هم ریخته نیستند در درمان های ارتودنسی روابط 2 فک و دندان ها نیز بهبود می یابد. بسیاری از افراد که با ناهنجاری هایی در فک و دندان ها روبه رو باشند، گاهی نمی توانند حروف را درست بیان کنند. همچنین چهره افراد و استخوان بندی صورت شان نیز تحت تاثیر روابط فک قرار می گیرد. درمان های ارتودنسی کمک فراوانی به درست جویدن و تکلم می کند و در عین حال از ایجاد ناراحتی های مفصلی جلوگیری می کند.

5- بهم نرسیدن دندان ها: وقتی بیمار دو فک خود را به هم میچسباند، نوک دندان های جلویی فک بالا و پایین به یکدیگر نمیرسند. فاصله ی بیضی شکلی (اوربایت) بین دو فک به علت جابجایی فک بالا و پایین به وجود می آید. مکیدن انگشتان شست در نوزادان اینجا هم یکی از علل مهم این نا هنجاری است اما برخی متخصصان بر این باورند که قرار دادن نادرست زبان داخل دهان نیز میتواند در این امر موثر باشد. برای این دسته از بیماران جویدن و گاز گرفتن خوراکی ها و تلفظ برخی حروف بسیار سخت و یا غیر ممکن میشود.

6- همپوشانی زیاد دندان ها: گاهی اوقات شلوغی دندان ها به خصوص در قسمت جلوی فک باعث ماندن غذا در لا به لای دندانها و تمیز نشدن بسیاری از سطوح دندانی هنگام مسواک زدن می شود که این امر خود مشکلات پوسیدگی دندان ها و بیماری های لثه ای را در پی خواهد داشت. همپوشانی دندان ها و یا کراودینگ دندان زمانی اتفاق میافتد که فضای کافی در فک برای رشد دندان های دائمی وجود ندارد. علل همپوشانی دندان ها چندان مشخص نیست. اما داده ها در تحقیقات آماری نشان داده است که اندازه دهان و فک انسان ها در چند نسل گذشته سیر کوچک شدن را طی میکند.

7- عدم تقارن دندان ها: نداشتن تقارن در هر فک به صورت جداگانه. این بیماران دارای دو نیمه و یا قسمت در هر فک هستند که اگر توسط یک خط میانی به دو نیم تقسیم شوند ظاهر مشابه و یکسانی نخواهند داشت.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (6 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی