implants

1. با سلام آیا کسی که به فلز حساسیت دارد ممکن است به ایمپلنت هم حساسیت داشته باشد؟ اگه بله علائم را لطفا بگویید.

خیر

2. سلام قندخون تا چه میزانی کنترااندیکاسیون انجام ایمپلنت نمی باشد؟

قند تا 280 FBSL مانع ندارد.

3. با سلام وخسته نباشید اینجانب در نظر دارم 3 عدد دندان در قسمت فک بالا سمت راست بکارم. دندانهای 4و5و6. لطفا مراحل انجام کار را اعلام فرمایید.

جلسه اول کاشت ریشه بعد از 5 ماه قالبگیری شروع میشود 2هفته بعد پرو اول 1هفته بعد پرو دوم 1 هفته بعد تحویل و پایان کار

4. پدربزرگ من 75 ساله اس دو سال پیش 2تا از دندوناش ایمپلنت کاشت ولی لق بود الان چند وقته یکی از پایه هاش شکسته و توی لثه اش گیر کرده و بعد از چند بار جراحی بیرون نیومده چیکار باید بکنه؟

سلام دوست خوبم شاید بتوان از همان ایمپلنت استفاده کرد شاید هم نیاز به تعویض داشته باشد لطفا با یک opg مراجعه فرمایید

5. من الان 3 ماهه که 2 تا از دندون های عقلمو در سمت راست کشیدم، هر دو هم سالم بودن به پیشنهاد دندانپزشکم کشیدم، الان بعد از 3 ماه استخوان فک اومده بیرون، مراجعه که کردم دندانپزشکم گفت مهم نیست، اگر اذیتم کرد برم کوتاه کنم، در ضمن الان جوندگیم راحت نیست

دوست خوبم چاره فقط کوتاه کردن استخوان است تشخیص پزشک شما درست بوده

6. من 24 سالمه در سن 9 سالگی طی جراحی به علت کیست در فک پایین در قسمت جلو 4 تا از دندان هایم را از دست دادم متاسفانه استخوان فکم بسیار تحلیل رفته میخواستم بدونم بدون پیوند میشود از ایمپلنت استفاده کرد یا روشهای درمان مشکل من چیست

سلام دوست عزیز اگر تحلیل استخوان صورت گرفته باشد باید قبل از ایمپلنت پیوند استخوان انجام شود

7. با سلام من دندان پیش فک بالا راایمپلنت گذاشتم البته با پیوند استخوان. میخواستم بدونم تا چه زمانی صبر کنم تا استخوان بهتر پیوند بخورد. 19 ساله هستم.

سلام دوست عزیز باید حدود 6 ماه صبر کنید

8. مادر من 59 سال دارند دندان های دو طرف دندان کشیده شده، روکش هستندبه ایشان گفته شده که بلندی و قطر کمی وجود دارد و باید یکی از روکشها بریده شود تا ایمپلنت گذاشته شودآیا کاشت دندان با ایمپلنت تفاوت دارد؟

سلام دوست عزیز کاشت دندان همان ایمپلنت است و اگر زخامت استخوان کم باشد باید با پیوند استخوان افزایش پیدا کند

9. سلام بنده یک باز نشسته هستم میخواستم بدانم برای هرایمپلنت چه پروسه زمانی طی میشودودرواقع پرداخت کل هزینه طی چند ماه طول میکشد.

سلام دوست عزیز هزینه جراحی ها د روز جراحی و هزینه ساخت پروتز که معمولا 5ماه بعد است در ان موقع انجام میشد

10. با سلام 50 ساله هستم و بیماری دیابت نوع 2 دارم قند خونم حدودا 250 است ایا میتوانم ایمپلنت انجام دهم از نظر بالا بودن قند خون مشکلی پیش نمی اید؟

سلام دوست عزیز تا این حدود مشکلی ندارید

11. من دو دندان ایمپلنت کردم که قسمت روی دندان که بوسیله چسب متصل شده است دو بار افتاده و به من گفته اند چسب موقت بوده ایا این درست است یا نه؟

سلام دوست عزیز میتواند صحت داشته باشد

12. سلام خانمی 49 ساله ام 2 تا از دندان نیش جلوی من بیش از 10 سال هست که پروتز است که یکیش ریشه اش آسیب دیده برای ایملنت هزینه اش چقدر میشود؟ دندان دوم آسیابم را 3 سال پیش کشیدم قابل ایمپلنت هست؟ اگر بله هزینش چقدر میشود؟

سلام دوست خوبم قیمت هر ایمپلنت یک و نیم میلیون میباشد و شما باید با عکس دندان به کلینیک دندانپزشکی رویال مراجعه نمایید

13. سلام می خوام تعدادی از دندانهای بالا کاشت کنم میشه 2 تا که جلو هستن رو پایه موقت بزارم تا خالی نباشه؟ چند ماه طول می کشه.؟

سلام دوست خوبم 5 ماه طول میکشد استخوان جوش بخورد و 1.5 ماه زمان ساخت پروتز میتوانید در این مدت از پروتز موقت نیز استفاده کنید

14. سلام خسته نباشید می خواستم بدونم قیمت ایمپلنت فقط برای فک بالا چقدر میشه؟ 58 سالمه

سلام دوست عزیز هر واحد یک و نیم میلیون تومان

15. من استرالیا زندگی میکنم و هزینه ایمپلنت در اینجا خیلی زیاد است میخواستم سوال کنم ایا امکان داره 3 تا ایمپلنت در پایین انجام بدم در مدت 2 ماه؟ و وقتی از ایران بروم مشکلی برام پیش نمیاد؟

با سلام دوست عزیز بله این امکان وجود دارد نگران نباشید لطفا رادیوگرافی opg خود را برای ما ارسال کنید

16. سلام من 25 سالمه دندان های اسیاب پوسیدن میخواستم دندان بکارم هزینه هر دندان اسیاب برای کاشت چقدر میشود

سلام دوست خوبم حدود یک و نیم میلیون تومان

17. سلام فرهنگی هستم دندان هایم مادرزادی مشکل پوسیدگی دارند. از دندان متحرک در فک بالا استفاده می کنم و فک پایین فقط دندان جلویی را دارم به نظرتان ایمپلنت برایم کارساز است؟

سلام دوست خوبم ایمپلنت برای تمام موارد بی دندان کار ساز میباشد.

18. منظور از هر ایمپلنت چیست؟

با سلام دوست خوبم یک ایمپلنت جایگزین دندان از دست رفته شما میباشد

19. پدرم 15 روز پيش مرحله اول عمل ايمپلنت را انجام داده بخيه های عمل را برداشتن ولی همچنان درد دارد و بيحسه مي خواستم دليلشو بدونم و بپرسم برای دردش چيكار ميشه كرد؟

با سلام دوست عزیز برای درد مسکن بخورید و برای بی حسی رادیوگراف بگیرند که مشکل مشخص شود ممکن است این بی حسی تا چند ماه ادامه داشته باشد

20. با سلام مامان من قصد ایمپلنت دارند یک دندان اسیایی فک پایین(چند سال قبل کشیده شده) کار ایمپلنتشون چند جلسه طول میکشه؟هزینه اش چقدر میشود؟

سلام دوست خوبم یک جلسه جراحی و سه جلسه روکش و قالب گیری و یک میلیون و نیم

21. من دندان جلو ردیف پایینم را حدود دو هفته پیش ایمپلنت کردم اما ایمپلنت من یه مقداری از بقیه دندان های ردیف پایینم جلو تر است میخواستم ببینم آیا میشود با روکشی که روی ایمپلنتم میاید هم ردیف بقیه دندان هایم شود؟وهزینه روکش ایمپلنت چقدر است؟

با سلام دوست عزیز حدود 500 هزار تومان

22. چگونه تشخیص دهم میتوانم ایمپلنت دندانی انجام دهم یا نه؟

اگر بخواهیم کلی به این پرسش پاسخ دهیم، می توان گفت کسانی که شرایط کشیدن دندان را دارند، برای ایمپلنت دندانی نیز کاندید مناسبی خواهند بود. سلامتی کامل دهان اهمیت بالایی دارد. اگر بیماری خاصی مرتبط با دندان، لثه و یا استخوان های دهان داشته باشید، ایمپلنت شما با مشکل مواجه خواهد شد. وجود استخوان های کافی فکین نیز حائز اهمیت می باشد. البته اگر بیمار به هر دلیلی استخوانی در فکین از دست داده باشد، باز هم می تواند از ایمپلنت استفاده کند ولی ابتدا باید استخوان از دست رفته، طی مراحلی، بازسازی شود. فرد داوطلب برای ایمپلنت نباید بیماری دیابت کنترل نشده و یا بیماری های قلبی حاد داشته باشد. به طور کلی قبل از تصمیم برای ایمپلنت باید با دندان پزشک خود مشورت کنید.

23. ایا امکان دارد بدن من پذیرای ایمپلنت نباشد؟

پروسه ایمپلنت دندانی نباید با سایر ایمپلنت ها و یا پیوند اعضا مقایسه شود. اغلب وقتی درباره پذیرش و یا عدم پذیرش بدن صحبت می کنیم، پیوند قلب، به عنوان ارگان زنده، اولین تصویری است که در ذهن ما نقش می بندد.  ولی ایمپلنت دندان با هیچ کدام از رویه ها و پیوند های دیگر قابل مقایسه نمی باشد. بدن به طور کامل پذیرای ایمپلنت دندانی می باشد ( همانگونه که ارتودنسی را قبول می کند). اکثر ایمپلنت هایی که انجام می شود موفق و ماندگار هستند، اگرچه وجود ایمپلنت های ناموفق را نیز نمی توان انکار کرد. موفقیت ایمپلنت و ماندگاری آن به سلامتی داوطلب، نحوه کار دندان پزشک و مراقبت های بعد از پروسه کاشت بستگی دارد.
 
24. ماندگاری ایمپلنت ها به چه صورت است؟
 
ایمپلنت ها معمولا دائمی هستند و باید تا آخر عمر جایگزین مناسبی برای دندان های طبیعی شما باشند. ولی کاشت هایی نیز بوده اند که به اندازه کافی موفق نبوده و داوطلب دندان ایمپلنت خود را بعد از مدتی از دست داده است. دلایلی که می توان در این راستا عنوان کرد، عدم مراقبت های کافی و مستمر بعد از ایمپلنت توسط خود داوطلب و یا عدم مراجعه به دندان پزشک هنگام نیاز بوده است. دندان های کاشت شده با مراقبت های روزانه و چک آپ های مستمر، باید ماندگاری ابدی داشته باشند ولی تضمین 100 درصدی وجود ندارد زیرا سلامتی فرد مورد نظر به عوامل مختلفی بستگی دارد که خارج از کنترل دندان پزشک می باشد. بیماری های ژنتیکی، بهداشت عمومی دهان، رژیم غذایی نامناسب همه و همه مواردی هستند که دندان پزشک شما نمی تواند کنترل کند. بنابراین نمی توان با قطعیت صد درصد به این پرسش پاسخ داد زیرا موفقیت و ماندگاری ایمپلنت تحت تأثیر عوامل مختلفی می باشد.

25. آیا ایمپلنت دندان مراقبت خاصی نیاز دارد؟

دندان های کاشت شده شبیه دندان های طبیعی شما هستند و همانند آنها و حتی بیشتر باید مراقبت شوند. استفاده از مسواک های استاندارد و نخ دندان همواره و مستمر باید استفاده شوند. مراقبت از لثه ها و بهداشت آنها بهترین راه برای مراقبت از دندان ها می باشد. بسیاری از بیماری های لثه به از دست دادن دندان منجر شده است.

26. آیا ایمپلنت یک پروسه ی همراه با درد است؟

داوطلب ایمپلنت اغلب بعد از پروسه، درد شدیدی احساس نمی کند. معمولا 2 تا 5 روز استفاده از مسکن هایی چون ایبوپروفن تجویز می شود. بیمار به دلیل استفاده ازبی حس کننده ها در طول ایمپلنت، هیچ دردی حس نخواهد کرد. میزان استفاده از این بی حس کننده به شرایط ایمپلنت و داوطلب مورد نظر بستگی دارد.

27. پروسه ی ایمپلنت چقدر به  طول می انجامد؟ آیا تا زمانی که این جایگزینی انجام شود، نباید چیزی بخورم؟

 بعد از تأیید دندان پزشکتان برای انجام کاشت، کافی است روزی را برای این کار انتخاب کنید. ایمپلنت، با توجه به شرایط بیمار، در یک جلسه ی نیم تا دو ساعته انجام می گیرد. ولی پروسه ایمپلنت اغلب 3 تا 6 ماه زمان نیاز دارد تا به صورت کامل به استخوان فک بیمار جوش خورده و در جای خود کاملا محکم شوند.

بعد از انجام کاشت ممكن است روکش یا بریج موقت زمانی که روکش یا بریج اصلی شما آماده شود، به منظور محافظت از دندان ها و لثه ی شما مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از این بریج ها از جابجایی و کج شدن دندان های مجاور جلوگیری  می کند.

با استفاده از این بریج های موقت می توانید غذا بخورید ولی باید کمی عادات غذا خوردن خود را تغییر دهید. می توانید تا تکمیل پروسه ی ایمپلنت، با مشورت دندان پزشکتان و اندکی تغییر رژیم ها و عادات غذایی، به زندگی عادی خود ادامه دهید.

Frequently Asked Questions about Dental Implants

3.625 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 73% (8 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی