day dental implantایمپلنت دندان یکی از بهترین و محبوبترین راه حلها برای افرادی است که دندان خود را از دست داده اند. گزینه های دیگر به جز ایمپلنت دندان شامل دندان مصنوعی است اما از طرفی مزیت دندان مصنوعی فوری بودن آن است.

امروزه ایمپلنتهای یک روزه یا ایمپلنت فوری وارد بازار شده اند که این مشکل طولانی بودن درمان را حل کرده اند. در ایمپلنت یک روزه، میله یا پیچ تیتانیومی در استخوان فک جایگذاری میشود تا با رشد استخوان پایه ایمپلنت در بر گرفته شده و با آن آمیخته و کاملا محکم شود و برای همیشه در جای خود ثابت بماند.

کل پروسه درمانی ایمپلنت یک روزه شامل سه جلسه مراجعه به دندانپزشک میشود. در اولین جلسه متخصص دندان آسیب دیده را میکشد و ایمپلنت را به جای آن میکارد. ظرف 6 ساعت بعد از کاشت ایمپلنت، تاج مصنوعی موقتی که معمولا از جنس آکریلیک است، روی آن متصل میشود. در جلسه سوم که هفت روز بعد است، پروتز مصنوعی دائمی متصل شده و بیمار میتواند از دندان خود استفاده کند.  

بیمار باید همراه خود کسی را به مطب بیاورد تا فرمها را پر کرده و بیمار را به منزل برساند چون در حین عمل جراحی ایمپلنت، آرام بخش به بیمار داده میشود.

دندانپزشکان توصیه میکنند حداقل تا یک یا دو روز از فعالیت پرهیز کنند تا فرایند التیام تا حدی پیش برود و بتوانند از حداکثر دوام و طول عمر ایمپلنت بهره ببرند.

پس از عمل غذاهای نرم مانند سوپ، پودینگ، ژله، پوره سیب زمینی، ماست، سس سیب و غذاهای دیگری که نیاز بسیار کمی به جویدن و استفاده از دندانها دارند، مصرف کنید. بیمار باید مدت کوتاهی این رژیم غذایی را حفظ کند (طبق دستور پزشک).

هرگز از نی برای نوشیدن استفاده نکنید. ممکن است تصور کنید استفاده از نی پس از عمل بهتر است اما در واقع چنین نیست و فشار بر ناحیه برش جراحی وارد میکند. به لثه هایتان فرصت بدهید التیام پیدا کنند.

هرگز نباید بلافاصله پس از عمل ایمپلنت سیگار بکشید یا الکل مصرف کنید.

اگر درد دارید از دندانپزشک بخواهید برایتان مسکن تجویز کند. از مصرف آسپیرین برای کاهش درد خودداری کنید چرا که اسپیرین خون را رقیق کرده و ممکن است فرایند بهبودی را به تعویق بیندازد و موجب عوارضی از قبیل افزایش خونریزی شود.

اگر در ناحیه عمل تورم دارید، تکه ای یخ در دستمال پیچیده و بر روی فک در ناحیه درد بگذارید تا تورم کاهش یابد و درد نیز آرام شود. کمپرس یخ مدت کوتاهی درد را کاهش میدهد. دقت داشته باشید هرگز نباید مستقیما یخ را بر روی ناحیه عمل یا پوست خود قرار دهید.

از فعالیتهای شدید یا صحبت کردن زیاد پرهیز کنید و به اطرافیان بگویید نمیتوانید زیاد حرف بزنید.

برای بازگشت به سر کار باید حداقل 2 تا 3 روز از زمان جرحی تان بگذرد. ظرف 48 ساعت اول پس از عمل هر چه میتوانید استراحت کنید تا عوارض احتمالی برایتان پیش نیاید.

با داشتن دندان ثابت مصنوعی در دهان خود، از لبخند زیبا و هالیوودی برخوردار میشوید و با مراقبتهای مناسب در تمام طول عمر خود از داشتن آن میتوانید لذت ببرد.

4.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 95% (2 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی