Choose the best cement

هر چند سال یک بار سمنت های جدیدی برای ثابت کردن رستوریشن های دائم عرضه می شود که موجب سردرگمی دندانپزشکان می گردد. ظهور رستوریشن های تمام پرسلن دندانپزشکان را برای استفاده از سمنت های رزینی ترغیب کرده است.

 

عوامل موثر برای انتخاب صحیح سمنت عبارتند از:

1-سهولت استفاده از سمنت

2-عدم حساسیت دندان بعد از سمنت کردن

3-مقاومت در مقابل پوسیدگی

4-مقاومت سمان، متوسط، بالا

5-موضوع رنگ

6-حلالیت کم

با توجه به عوامل مختلف نیاز بیماران و خواص سمنت حاکم بر انتخاب نوع سمنت می باشد. استفاده از یک نوع سمنت برای تمامی رستوریشن ها صحیح نمی باشد. به هر صورت هر گروه از سمنت ها ممکن است اندیکاسیون خاصی داشته باشد. برای مثال RMGI برای مصرف معمولی و بیمارانی که در مقابل پوسیدگی حساس هستند و سمنت های توتال اچ برای ونیرها که فقط مینا تراش خورده باشد انتخاب درست است سمنت های RMGI بیشتر مورد استفاده دندانپزشکان بود اما سمنت های رزینی خود چسب الان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

دلیل این امر سهولت کاربردی، حساسیت ناچیز بعد از سمنت کردن و استحکام زیاد این نوع سمنت ها می باشد.از این سری می توان Relyx unicem2 را نام برد. در خاتمه می توان گفت که سمنت های موجود در سال 2011 در دندانپزشکی بهترین ها هستند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی