Herpes

یکی از انواع عفونت های ویروسی شایع حفره دهان بویژه در کودکان عفونت تبخالی می باشد. بروز ابتلا اولیه معمولا در یک کودک 5 ساله دیده می شود که قبلا هیچگونه تماسی با ویروس هرپس ساده نداشته است، لذا هیچگونه آنتی کوری در بدن وی وجود ندارد.

 

در بزرگسالانی که سابقه آشنایی با ویروس را نداشته اند نیز در صورت استعداد، ابتلا به عفونت تبخال دیده می شود.

علایم کلینیکی عبارتند از:

- تب

- بی اشتهایی

- ضعف

- بزرگی غدد لنفاوی گردن

- قرمزی

- بی قراری و زخم های لثه ای و علایم مخاطی در صورت درگیر شدن.

بیماری ممکن است فقط با یک یا دو زخم ساده در غشاء مخاطی تظاهر نماید و یا علایمی حاد و بسیار شدید داشته باشد.

این نوع عفونت را ژنژویت دهانی هرپس حاد می نامند. معمولا بین سنین 2 تا 6 سال دیده می شود و بروز آن زیاد به نحوه رعایت بهداشت دهان ربطی ندارد.

علایم بطور ناگهانی گسترش می یابند، و رنگ لثه بصورت قرمز آتشین تبدیل شده، و در بیمار حساسیت های رفتاری نظیر تحریک پذیری و زودرنجی دیده می شود. سردرد و در صورت مصرف غذاهای اسیدی درد عارض می شود. در بیماری های حاد و اولیه در مخاط گونه، زبان، لبها حتی چین های مخاطی گونه، کام نرم و سخت، لوزه ها، وزیکول هایی دیده می شوند.

وزیکول ها حاوی مایع زرد آبکی هستند که پس از چند روز پاره شده و زخم های دردناکی را ایجاد می کنند. در اولین حمله ضایعات و عوارض شدید است ولی در حملات بعدی از شدتشان کاسته می شوند.

تشخیص افتراقی زخم در این مرحله با آفت بسیار حایز اهمیت است. همچنین ممکن است این بیماری با ژنژیوزیس اشتباه گرفته شود که سایر علایم کلینیکی تشخیص افتراقی را ممکن می سازد. گاهی این ویروس پس از حمله اولیه به حالت خاموش و غیر فعال باقی می ماند و بعدها بصورت زخم تبخالی بروز می کند.

کاربرد دهانشویه ها، پمادهای آنتی بیوتیکی و ویتامینهای لازم و استراحت و جدا نگه داشتن بیمار در تسریع بهبود بیماری بسیار موثر است.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی