Drugs and destruction of teeth

تجویز برخی داروها عامل نابودی دندان ها : بهتر است در مورد نوع دارویی که مصرف می کنید مراقب باشید.

 

اطلاعات جدید نشان می دهد که داروهای اصلی یک فرد می تواند باعث ایجاد مشکلاتی برای دندان ها شود.

اسپری هایی که به تنفس افراد مبتلا به آسم کمک می کند دارای اثرات منفی بر روی دندانها ست مطالعات محققان در استرالیا و اسکاندیناوی نشان می دهد که اسپری های تنفسی خطر توسعه پوسیدگی را افزایش می دهد. اسپریهای پودری، پودرهایی که ظاهرا"طعم دارند.

حتی برترند زیرا که رسوب پودر برای مدت ها در دهان باقی می ماند. به همین دلیل ضروری است به افرادی که از این اسپری ها استفاده می کنند بهداشت دهان خود را حفظ کنند. شستشوی دهان با آب بعد از استفاده اسپری بسیار مهم است.

بعضی آنتی بیوتیک ها دارای اثرات منفی بر روی سلامت دهان می باشند.بعضی داروها هم مثل تتراساکلین موجب جرم دندان و یا بی رنگی دندان ها می شوند.

آنتی بیوتیک های دیگری هستند که موجب برفک دهانی می شوند. که نقاط سفیدی درون دهان ایجاد می کنند استفاده بیش از حد از دهانشویه ها نیز موجب ایجاد این نقاط می گردد.

بسیاری از آنتی هیستامین ها در جلوگیری ازابتلا به تب یونجه موثرند اما باعث خشکی دهان می شوند که قورت دادن را سخت می کنند و ار آن برتر خلاص شدن از باقیمانده غداها و باکتری ها منتقل می گردد. در نتیجه پوسیدگی دندانها و بیماری های لثه هم افزایش می یابد.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی