Bad Breath

چگونه می توان بوی بد دهان را به طور موقت برطرف کرد؟

 

دور میز شام کنار مدیر جدید، همکار و یا مشتری جدید نشسته اید و ناگهان متوجه می شوید دهانتان بوی مطبوعی ندارد. امکان دارد این بوی بد به دلیل سیری باشد که در ناهار استفاده کرده اید و یا به خاطر ناراحتی معده، چه باید بکنید؟ چگونه می توانید به طور موقت بوی دهان را خوشبو کنید؟ به نکات زیر توجه کنید:

1. دهان را مرطوب نگه دارید. بوی بد دهان اغلب به دلیل خشکی دهان می باشد.

نوشیدن یک لیوان آب اولین کار ممکن برای رفع کردن خشکی دهان می باشد. در صورت امکان سفارش دهید تا در کنار بطری یا لیوان آب یک لیمو ترش نیز بیاورند. چند قطره از لیمو ترش را داخل آب ریخته و نوش جان کنید. لیموترش جلوی بوی بد دهان را می گیرد.
جویدن آدامس می تواند دراین زمینه موثر باشد. سعی کنید آدامس های کم قند استفاده کنید که تولید بزاق دهان را افزایش می دهند. بزاق دهان، باکتری ها و مواد اضافی را از بین برده و روش خوبی برای برطرف کردن خشکی دهان می باشد.

2. تا جایی که امکان دارد غذایی سفارش دهید که حاوی جعفری، زنجبیل، ریحان و نعنا باشد. در صورتی که درد معده داشته باشید، زنجبیل می تواند دردتان را کم تر کند. ریحان و جعفری و نعنا نیز طعم دهانتان را بهتر خواهد کرد. بعد از مصرف این سبزیجات، حتما به سرویس بهداشتی مراجعه کرده و وضعیت دهانتان را چک کنید.

3. در کنار غذای اصلی، سالاد سبزیجات سفارش دهید، البته یه همراه یک عدد سیب. امکان دارد بوی بد دهانتان به دلیل مواد اضافی باشد که بعد از خوردن غذا در دهان باقی مانده است و خوردن یک سیب می تواند دهان را از این مواد غذایی پاک کند.
قاشق در دهان
4. یکی دیگر از کار هایی که می توانید انجام دهیدف قرقره کردن با آب نمک است. به سرویس بهداشتی رفته و دهان خود را با مخلوط آب نمک بشویید. این محلول می تواند در برطرف کردن بوی بد دهان بسیار موثر می باشد. این محلول اگر با جوش شیرین مخلوط باشد، تاثیر گذاری بیشتری دارد.

5. سفارش قهوه تلخ دهید. نوشیدن قهوه تلخ بوی مطبوعی به دهان می دهد. استفاده از شکر باکتری های دهان را افزایش داده و موجب بوی بد دهان می شود.

6. با یک قاشق به سرویس بهداشتی مراجعه کنید. جلوی آینه ایستاده و به زبان خود نگاه کنید. در صورتی که ماده ی چسبناک سفیدی روی زبانتان باشد، آن را با قاشق تمیز کنید.  

7. دهان خود را با آب بشویید و با حوله دست و دهان خود را خشک کنید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (2 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی