فلوراید

استفاده از فلوراید، در کنار مسواک زدن و استفاده از نخ دندان یکی از مؤثرترین راه ها برای محافظت از دندان های کودکان می باشد. مواد معدنی که در فلوراید وجود دارد از مینای دندان در برابر پوسیدگی محافظت می کند. این ماده ساختمان دندان ها را نسبت به پوسیدگی مقاوم می کند. یکی از راه هایی که می توان دندان های کودکان را به وسیله ی فلوراید محافظت کرد ، استفاده از آب هایی می باشد که حاوی مواد معدنی می باشد. در این نوع آب ها در چند میلیون قطره آب، یک قطره فلوراید وجود دارد که همین قطرات کمی که وجود دارند نقش مهمی در محافظت دندان های کودکان ایفا می کنند. کودکانی که از زمان تولد آب حاوی فلوراید مصرف می کنند کمتر از دیگر کودکان از پوسیدگی های دندان رنج می برند.

استفاده از آب حاوی فلوراید برای پیشگیری از پوسیدگی دندان ها ضروری می باشد ولی باز هم باید با دکتر دندان پزشک خود مشورت کنید. شاید دندان های فرزند شما به میزان فلوراید بیشتری نیاز داشته باشد. به راحتی می توانید به خمیردندان ها و دهان شویه های حاوی فلوراید در داروخانه  ها دسترسی داشته باشید. تحقیقات انجام شده در این زمینه، استفاده از این مواد حاوی فلوراید را مفید و مؤثر توصیف کرده است.
حتما در این زمینه با دندان پزشکتان مشورت کنید. امکان دارد وی پیشنهادات دیگری ارائه دهد:

نوشیدن آب حاوی فلوراید در مدرسه

استفاده از  قرص ها یا قطره های حاوی فلوراید با تجویز پزشک

استفاده از خمیردندان های حاوی فلوراید بعد از دو سالگی( البته با اندازه پیشنهادی دندان پزشک)

استفاده از دهان شویه های حاوی فلوراید برای کودکان بالای 6 سال

بهداشت دهان نوزادان
بیشتر مردم فکر می کنند کودکان همیشه بدون دندان متولد می شوند. ولی باید گفت 20 دندان شیری که بعد از دو و نیم سالگی کودک رشد می کنند، هنگام تولد در استخوان های فک نوزاد قرار دارند. هنگام تولد، تاج دندان های شیری تقریبا کامل شده و سطوح جونده دندان های آسیاب شروع به رشد می کنند.4 دندان جلویی،به به عنوان اولین دندان های کودک، بعد از 6 ماهگی شروع به رشد می کند.
سلامتی دندان های کودک شما کاملا به شما و مراقبت هایی که اعمال می کنید بستگی دارد. تمیز کردن دهان کودک را چند روز بعد از تولد باید شروع کنید. بعد از هر وعده شیر دادن به نوزادتان، لثه ها و دندان های وی را با یک دستمال نرم و مرطوب به آرامی تمیز کنید.

اولین ملاقات با دندان پزشک
تولد یک سالگی کودکتان بهترین موقع برای مراجعه به دندان پزشک می باشد. دندان پزشک دهان کودک را بررسی کرده و در صورت وجود هر گونه مشکلی، به شما اطلاع خواهد داد. دندان پزشک آموزش های مورد نیاز درباره بهداشت دهان و دندان کودک را ارائه خواهد کرد. وی درباره عادت های غذایی درست و مراقبت های بعد از هر وعده مصرفی، میزان و نحوه مصرف فلوراید توضیحات مورد نیاز را ارائه خواهد کرد.
20 دندان شیری کودکان اغلب تا سه سالگی به طور کامل رشد می کند. دندان های شیری همانند دندان های دائمی به مراقبت های مستمر و درست نیاز دارند. کودک شما به وسیله این دندان ها صحبت می کند، لبخند می زند ، غذا می خورد و مهمتر از همه جا را برای دندان های دائمی نگهداری می کند، پس مراقبت از آنها ضروری می باشد.
مسواک زدن دندان ها به محض اینکه اولین دندان کودک رشد کرد، شروع می شود. استفاده از نخ دندان زمانی که تمامی دندان های شیری رشد کردند، شروع می شود. در سن 4 یا 5 سالگی، کودکتان به کمک شما می تواند خودش مسواک بزند.

  

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی