عکس قالبگیری دندانبسیاری از بیماران فرایند قالب گیری از دهان را دوست ندارند و ترجیح میدهند در صورتی که ضرورت ندارد، این کار انجام نشود. پس از قالب گیری بیمار باید مواد قالب گیری را که به سر و صورتش چسبیده است، تمیز کند و بسیاری از افراد از این کار خوششان نمی آید. گذشته از این، مواد قالب گیری طعم بدی در دهان بر جای میگذارند. بنابراین بسیاری افراد میپرسند چرا دندانپزشک از دندانها قالب میگیرد؟ آیا این کار لازم است؟

دلایل قالب گیری از دندانها

دندانپزشک ممکن است به دلایل متعدد، لازم ببیند که قالبی از دندان های بیمار تهیه کند. چند علت متداول برای قالب گیری از دندانها عبارتند از: 1- ساخت دندان مصنوعی نیمه کامل یا دندان مصنوعی کامل و متحرک (قابل در آوردن)
2- ساخت تاج (روکش دندان) مرسوم دندان (برای ساخت تاجهای جدیدتر با استفاده از روشهای دیجیتالی قالب دندان تهیه میشود بدون این که نیازی به مواد قالب گیری سنتی وجود داشته باشد)
3- ساخت بریج یا دندان مصنوعی نیمه کامل ثابت
4- آنالیز ارتباط فکها. این کار برای درمان ارتودنسی و نیز ارزیابی جراحی دهان مفید است.
5- ساخت محافظ دهانی اختصاصی بیمار برای محافظت از دهان در حین فعالیتهای ورزشی یا برای استفاده در حین خواب (جهت جلوگیری از آسیب ناشی از دندان قروچه)
6- ساخت سفید کننده دندان اختصاصی برای بیمار
7- ساخت ابزارها و وسایل دهانی مانند فضا نگهدار
8- بررسی وضعیت دندانها در شرایطی که یک یا چند دندان لب پر شده یا آسیب دیده است، برای ترمیم شکل و اندازه آنها

اینها تنها چند دلیل متداول برای قالب گیری از دندانهاست. اگر دندانپزشک بخواهد قالبی از دندانهای شما تهیه کند، حتما دلیل خوبی برای این کار دارد. همیشه بهتر است هر سوالی دارید از دندانپزشک بپرسید تا علت کارهایی را که انجام میدهد از جمله قالب گیری، متوجه شوید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی