how to reduce swelling after wisdom teeth removal
هیچ کسی دوست ندارد پس از کشیدن دندان عقل با گونه های ورم کرده شبیه سنجابها دیده شود اما بیشتر مردم هنگامی که در این شرایط گونه هایشان ورم میکنند، تسلیم میشوند! آیا کاری برای آن میتوان کرد؟ اگر چه تورم پس از کشیدن دندان عقل امری طبیعی است اما خبر خوب این است که میتوان تورم را تا حدی کنترل کرد. در اینجا چند راهکار به شما ارائه میدهیم که بتوانید پس از کشیدن دندان عقل، تورم صورتتان را کاهش دهید.
 
1- در زمان مناسب، کمپرس سرد و گرم استفاده کنید بسیاری از جراحان دهان پس از کشیدن دندان عقل، بیمارانشان را با کمپرس یخ مرخص میکنند. بر سر این موضوع که بلافاصله پس از کشیدن دندان عقل، کمپرس یخ برای کاهش تورم استفاده شود یا خیر، مقداری بحث وجود دارد. اگر چه هنوز اثبات نشده اما احتمالا این روش ضرری ندارد بنابراین میتوان آن را امتحان کرد. مشخص شده است که استفاده از کمپرس گرم بر روی گونه پس از کشیدن دندان عقل تورم را کاهش میدهد اما باید این کار در زمان مناسب صورت بگیرد. زمان مناسب استفاده از کمپرس سرد و گرم برای کاهش تورم گونه: 0 تا 24 ساعت پس از کشیدن دندان عقل: به مدت بیست دقیقه در محل کمپرس یخ بگذارید، سپس بیست دقیقه آن را بردارید. 24 تا 48 ساعت پس از کشیدن دندان عقل: کمپرس سرد یا گرم نگذارید 48 ساعت پس از کشیدن دندان عقل: کمپرس گرم بگذارید به خاطر داشته باشید نباید یخ را مستقیما روی پوست تان بگذارید. بهتر است آن را در دستمال یا حوله ای بپیچید و سپس روی پوست بگذارید تا آسیبی به پوستتان نرسد. در صورتی که یخ ندارید، میتوانید از سبزیجات یخ زده استفاده کنید. همینطور از آب خیلی داغ به عنوان کمپرس گرم به مدت طولانی استفاده نکنید چون پوستتان آسیب می بیند. پدهای گرم کننده و کیسه آب گرم گزینه های خوبی هستند. 2- هنگام دراز کشیدن، سر خود را بالاتر بگذارید   هنگام دراز کشیدن، در صورتی که سر خود را در ارتفاع بالاتر از بدن خود قرار دهید، نیروی جاذبه به کمک شما می آید و مایعات اضافی را از گونه شما تخلیه میکند و به جریان خون باز میگرداند. به خاطر همین است که گونه ها پس از خواب خوب شبانه، متورم می شوند چون هنگامی که طبق معمول دراز بکشید و سرتان در ارتفاع کمی قرار داشته باشد، نیروی جاذبه نمیتواند به شما کمک کند و تورم را کاهش دهد. برای استفاده از این اصل به نفع خود، باید سرتان را با بالشی بزرگتر از همیشه، بالاتر قرار دهید. 3- کورتیکواستروئید مصرف کنید برخی مطالعات نشان میدهند که استروئیدها میتوانند تورم گونه پس از کشیدن دندان عقل را کاهش دهند. کتاب تکست Contemporary Oral and Maxillofacial Surgery توصیه میکند دگزامتازون استروئید برای کنترل تورم پس از جراحی استفاده شود و میگوید: دگزامتازون استروئید طولانی اثر است و کارایی آن در کنترل تورم پس از جراحی دندان مولر سوم مستند شده است. این دارو را میتوان در دوز خوراکی 0.75 تا 1.25 میلی گرم دو بار در روز به مدت 2 تا 3 روز ادامه داد کنترل تورم ادامه پیدا کند.
البته مصرف استروئیدها چند اشکال دارد. میتوانید از دندانپزشک خود بپرسید آیا استروئید انتخاب خوبی برای کاهش تورم پس از کشیدن دندان عقل برای شما است یا خیر. دندانپزشک معایب و مزایای آن را برایتان کامل توضیح میدهد
 
چرا گونه ها پس از کشیدن دندان عقل، متورم میشوند؟ در اینجا نمیخواهیم به تفصیل دلایل این تورم را برایتان توضیح بدهیم اما به طور کلی تورم پس از کشیدن دندان عقل امری طبیعی است و مربوط به واکنش طبیعی بدن برای التیام آسیب وارد شده می باشد. بسیاری از مواقع جراح یا دندانپزشک برای خارج کردن دندان عقل مجبور میشود لثه شما را بشکافد و استخوان را دریل کند تا بتواند دندان را خارج کند. احتمالا پس از هر جراحی تهاجمی مانند جراحی برداشتن آپاندیس، انتظار مقداری تورم را دارید و کشیدن دندان عقل هم از این امر مستثنی نیست.

2.7142857142857 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 54% (14 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی