دندان سفید

10 راز برتر که برای داشتن دندان های سفید باید بدانید

 

تا به حال از زرد شدن دندان هایتان شکایت کرده اید؟ دوست دارید دندان های سفیدی داشته باشید که هرگز رنگ مرواریدی خود را از دست ندهند؟

یکی از دلایلی که دندان ها سفیدی خود را از دست می دهند، بالا رفتن سن است ولی برخی از غذا ها، نوشیدنی ها و حتی دهان شویه ها در زردی دندان ها بی تاثیر نیستند. سفید کردن دندان ها هم می تواند توسط خود شما در منزل انجام شود و هم در صورت نیاز، متخصص ترمیم و زیبایی می تواند در این زمینه به شما کمک کند. ولی خود شما با دنبال کردن یکسری از موارد می توانید سفیدی دندان های خود را حفظ کنید که در اینجا به مهمترین آنها اشاره می کنیم. 1. با مراقبت های روزانه می توانید دندان های سفیدی داشته باشید در برخی موارد خفیف خود شما می توانید با دنبال کردن روش های از شر برخی از رنگ دانه هایی که روی دندانتان ظاهر شده اند خلاص شوید. برخی از سفید کننده های دندان، خمیردندان، چسب، نوار یا ابزار های سفید کننده، هستند که می توانند دندان های شما را به رنگ عادی خود بازگردانند. برخی از محصولات خاصیت سفید کنندگی ملایم دندان ها را دارند که می توانند در از بین بردن زردی دندان ها بسیار مفید باشند ولی اگر تمایل دارید از آنها استفاده کنید حتما به میزان سفید کنندگی آن دقت کنید. در صورت نیاز به مشورت در این زمینه می توانید به صورت مجازی با کلینیک رویال در تماس باشید.

2. استفاده از ابزار ها و چسب های سفید کننده دندان ابزار های سفید کننده ای که می توانید خودتان استفاده کنید دارای کاربامید پروکساید است، سفید کننده ای که قابلیت برطرف کردن لکه ها و رنگ دانه های سطحی را که موجب تغییر رنگ دندان هایتان شده است را دارد. اگر دندان هایتان به خاطر نوشیدن زیاد چای یا قهوه سفیدی خود را از دست داه است، نگران نباشید این ابزار می تواند به شما کمک کند. برخی از این ابزار به صورت ژل می باشند، به صورتی که ژل کا ربامید پراکساید را با استفاده از یک مسواک کوچک به سطح دندان هایتان می مالید ولی برخی دیگر به صورتی چسب و نوار در آمده و در سطح دندان هایتان قرارمی گیرند. برخی از این چسب ها و نوارها نامرئی بوده و قابل رویت نیستند. تا یک هفته یا بیشتر، روزانه به مدت چند دقیقه آنها را در داخل دهانتان قرار می دهید. در عرض چند روز نتیجه ی دلخواه را خواهید دید که به مدت حداقل یک سال نیز ماندگاری دارد.

3. استفاده از خمیر دندان های سفید کننده

خمیر دندان ها و محلول های سفید کننده را به راحتی می توانید از داروخانه ها تهیه کرده و زردی دندان های خود را با استفاده درست از آنها برطرف کنید.

4. میوه و سبزیجاتی که به سفیدی دندان کمک میکند کرفس، سیب، گلابی و هویج موجب تولید بیشتر بزاق دهان شده و به سفیدی دندان کمک می کند. جویدن آدامس های فاقد شکر نیز می تواند در این زمنیه مفید باشد. تولید بزاق بیشتر، اثر اسیدی موجود را از بین می برد.

5. غذاهایی که موجب زردی دندان می شوند

مراقب نوع غذاهایی که می خورید باشید، زیرا برخی از آنها سفیدی دندان های شما را از بین می برند. به صورت کلی می توان گفت هر نوع غذا یا نوشیدنی که بتواند رنگ یک پیراهن سفید را تغییر دهد، می تواند رنگ دندانتان را نیز تغییر دهد. قهوه، چای و یا آب میوه ها و همچنین نوشیدنی های انرژی زا مثال های خوبی در این مورد هستند. این نوشیدنی ها به مرور زمان موجب زردی دندان های شما می شوند.

6. سفید کردن دندان ها و ارتباط آن با دندان های ترمیم شده و یا آسیب دیده

اگر بعضی از دندان هایتان پر شده است و یا از بریج و تاج دندان استفاده می کنید، هنگام استفاده از سفید کننده ها خیلی باید مراقب باشید. سفید کننده ها رنگ این دندان ها را تغییر نخواهند داد، به عبارتی می توان گفت سفید کننده ها فقط در دندان های طبیعی خودتان اثرگذار هستند.

7. چگونه از لک شدن و یا زرد شدن دندان ها جلوگیری کنیم؟

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. بهتر است قبل از اینکه دندان هایتان زرد شود، مراقبت های لازم را اعمال کنید. استفاده از سفید کننده ها برای از بین بردن زردی دندان ها حداکثر دوام یک ساله خواهند داشت. پس بهترین کار جلوگیری از زرد شدن دندان های زیبا و سفیدتان است.
سیگار کشیدن یکی از دلایل اصلی زرد شدن دندان ها می باشد. استفاده از سیگار باعث بروز لکه های قهوه ای روی دندان هایتان می شود که به مرور زمان به مینای دندان آسیب می رساند. این لکه ها به سختی با استفاده از سفید کننده های معمولی از بین می روند. سیگار کشیدن همچنین موجب بوی بد دهان و بروز بیماری های لثه نیزمی شود.

8. برخی از داروها دندان ها را زرد می کنند

برخی از دارو ها نیز می توانند موجب زردی دندان هایتان شوند. تتراسایکلین یکی از معروف ترین این دارو ها می باشد. استفاده نادرست از این دارو ها هنگام رشد دندان کودکان می تواند موجب تغییر رنگ دندان های آنها شود. و یا برخی از دهان شویه های ضد عفونی کننده مانند ستیل‌پیریدینیوم کلراید می توانند موجب زردی دندان شوند. برخی از دارو های ضد روان پریشی و دارو های مربوط به فشار خون نیز می تواند رنگ دندان های طبیعی شما را تغییر دهند. استفاده از قرص های آهن نیزاین ویژگی را دارد. اگر استفاده از سفید کننده ها تاثر گذار نبود، می توانید با دندان پزشکتان مشورت کنید.

9. مراقبت های مستمر روزانه را فراموش نکنید یکی از مهم ترین عوامل برای داشتن دندان های سفید، مراقبت های مستمر روزانه می باشد. مسواک زدن حداقل دو بار در روز، استفاده از نخ دندان حداقل یه بار در روز مهمترین این مراقبت ها می باشد. بهتر است، بعد از هر وعده غذایی مسواک بزنید زیرا این کار از زرد شدن دندان هایتان جلوگیری می کند. استفاده از مسواک های برقی بهتر از مسواک های معمولی در پلاکت زدایی هستند.

10. حتما برای چک آپ به دندان پزشک مراجعه کنید چک آپ های های منظم و مستمر در سلامتی و سفیدی دندان ها تاثیر بسزایی دارد. اگر استفاده از خمیر دندان ها، ژل ها، ابزار و محلول های سفید کننده مؤثر نبود، با مشورت متخصص ترمیم و زیبایی می توانید دندان های سفید و زیبایی داشته باشید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (2 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی