کراون زیرکونیاکراون زیرکونیا از زیرکونیم ساخته شده است، که یک ماده بسیار قوی است که برای دوام آن شناخته شده است. این ماده به ندرت منجر به واکنش های آلرژیک  یا پس زدن بدن می شود. به علت شفاف بودن ظاهر این کراون ها، تشخیص آن از دندان های طبیعی بسیار سخت است. علاوه بر این، کراون زیرکونیا را می توان با توجه به شکل و اندازه دندانی که در کنار آن قرار خواهد گرفت، تغییر داد.
به جای استفاده از طلا به عنوان پایه قسمت چینی، کراون زیرکونیا از قوی ترین چینی در دسترس به عنوان زیر سازی استفاده می کند. سپس، یک لایه آرایشی از چینی روی آن روکش می شود. مزایای کراون زیرکونیا زیرکونیوم در حال تبدیل شدن به یکی از مورد پسند ترین مواد برای کراون دندان است. چرا که این مواد مزایای بسیاری دارد که عبارتند از:

دوام: کراون های زیرکونیا فوق العاده قوی هستند و می توانند در برابر بیشتر فعالیت های جویدن و گاز گرفتن مقاومت کنند. آنها در برابر درجه حرارت بالا بسیار مقاومت می باشند، و حساسیت دندان ایجاد نمی کنند. با توجه به این اصل که آنها از کریستال ساخته شده اند، کراون های زیرکونیا بسیار قوی تر از کراون های چینی و کراون های چینی متصل به فلز هستند.

ظاهر: تشخیص کراون های زیرکونیا از دندان های طبیعی بسیار سخت است. علاوه بر این، کراون زیرکونیا را می توان با توجه به شکل و اندازه دندانی که در کنار آن قرار خواهد گرفت، تغییر داد.

ضد حساسیت: با توجه به ساختار زیست سازگار آنها، کراون های  زیرکونیا به ندرت واکنش های آلرژیک و یا پس زدن بدن را تحریک می کند.

ساختار دندانی کمتری باید تراشیده شود: این کراون ها برای ارائه یک قدرت فوق العاده نیازمند لایه کمتری از مواد هستند. در نتیجه، میزان کمتری از دندان های اصلی فرد باید تراشیده شوند تا کراون روی آن ها به درستی جای بگیرد.

بدون هیچ ترکیب فلزی: یکی از شایع ترین شکایات از کراون های سنتی خط تیره رنگ خاکستری است که در محلی که دندان و کراون در خط لثه به هم می رسند، نمایان می شود. این مساله به این دلیل اتفاق می افتد که در زیر کراون فلز وجود دارد و همچنین به خاطر این واقعیت که به خاطر فلز، دیگر نوری به ریشه دندان نفوذ نمی کند تا به آن سرزندگی ببخشد. کراون های تمام چینی می توانند بر این نقص غلبه کنند و همچنین قدرت بیشتری را ارائه دهند.

معایب کراون زیرکونیا

تشخیص پوسیدگی زیر آنها بسیار دشوار است: با وجود اینکه کراون های زیرکونیا بسیار با دوام و تقریبا غیر قابل نابود شدن هستند، این احتمال وجود دارد که در زیر آن ها پوسیدگی به وجود آید که علت آن سایش مواد سخت بر روی دندان است و این مساله اصلا محسوس نیست. تنها راه برای تشخیص و بررسی آن برداشتن کراون است.

بیش از حد سفت هستند: قدرت و صلابت اضافی کراون های زیرکونیا دارای یک اثر ساینده و مخالف هم هست. آنها ممکن است اثر منفی بر روی ریشه دندان و دیگر دندان های مجاور داشته باشد. به دلیل همین سختی بیش از حد است که اکثر دندانپزشکان هنوز هم کراون های طلا را ترجیح می دهند.

قیمت: هزینه کراون های زیرکونیوم تا میزان زیادی بسته به کشوری که در آن زندگی می کنید، تجربه دندانپزشک و تکنسین دندان پزشکی ارائه کننده درمان، اندازه کراون یا دندان متغیر است. با این حال به طور کلی این مساله صحت دارد که کراون های زیرکونیوم گران قیمت ترین نوع کراون دندان هستند. اما البته که دوام بسیار زیاد، ظاهر طبیعی و زیست سازگار بودن آن ها همراه قیمت آن می آیند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی