Root canal therapy and teeth bleaching

درمان ریشه ناقص روی دندانهایی که نیاز به درمان ریشه دارند، از عوامل اصلی تغییر رنگ دندانهای قدامی است پدیده ای که بسیاری از بیماران را نگران می کند تغییر رنگ دندانهای قدامی پس از درمان ریشه است.

آنها به دلیل تغییر رنگ تدریجی دندانهای قدامی تمایلی به انجام درمان ریشه دندانهای سانترال و لترال خود ندارند. این در حالی است که اگر دبری های حاصل از نکروز شاخکهای پالپی به صورت کامل خارج شوند، و یا گوتاپرکا وسیلری که به کار می روند، تا 2 میلیمتری زیر CEJ خارج شوند، چنین پدیده ای هرگز روی نخواهد داد. دلیل نادر دیگر، ترمیم دندانهای قدامی روت کانال تراپی شده با آمالگام است که سبب می شود محصولات ناشی از کروژن آمالگام وارد توبول های عاجی شوند و تغییر رنگ ایجاد شود. بنابراین با شناخت دلایل تغییر رنگ، اولین گام در اصلاح آن حذف عوامل ایجاد کننده است. پس برای پیشگیری از ایجاد چنین عارضه ای باید:

1- از ترمیم دندانهای روت کانال شده با آمالگام پرهیز نمود.

2- هنگام ترمیم ریشه باید دقت نمود تا تمام شاخکهای پالپی به صورت کامل خارج شوند.

3- پس از اتمام درمان، باید گوتاپرکاتا 2 میلیمتری زیر CEJ خارج گردد.

4- پس از خارج نمودن اضافات گوتاپرکا باید فضای پالپ چمبر را که با سیلر آلوده شده است، به طور کامل تمیز نمود.

بدیهی است علیرغم رعایت تمام نکات لازم برای پیشگیری از تغییر رنگ دندان ها، باز هم ممکن است به دلایل ناخواسته این مشکل ایجاد شود.

دندانپزشکان می توانند با داشتن اطلاعات کافی در مورد سفید کردن این دندانها آسیب کمتری به دندانها وارد کنند و به جای تراش و قرار دادن روکش با درمانهای محافظه کارانه اقدام به باز گرداندن زیبایی مطلوب دندانهای قدامی نمایند.

4.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 95% (2 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی