Effect of anti inflammatory drugs after root canal treatment

با وجود پیشرفتهای موجود در اندودانتیکس، دردهای پس از درمان ریشه از جمله مشکلاتی است که هنوز بیماران و دندانپزشکان با آن مواجه هستند. اگر چه وقوع چنین دردهایی الزاما به معنی شکست در درمان نیست اما آرام نمودن و پیشگیری از وقوع مجدد این دردها در رضایت بیماران و در نتیجه موفقیت دندانپزشکان تاثیر گذار است. دردهای قبل و بعد از درمان ریشه معمولا در نتیجه یک سری واکنش های التهابی پری اپیکال است. کورتیکواستروییدها به عنوان یکی از داروهای ضد التهاب برای تخفیف این علایم گزارش و پیشنهاد شده اند و مطالعات متعددی پیرامون تاثیرات ضد درد و روش های تجویز انواع مختلف کورتیکواستروییدها انجام شده است.

 

پس از بررسی دقیق مقالات و نتایج حاصله از آنها به نظر میرسد که داروهای ضد التهاب استروییدی به همراه یک درمان ریشه ی ایده ال میتوانند راهکار مناسبی جهت کنترل درد های پس از درمان باشند هرکدام از روش های سیستمیک و موضعی معایب و مزایایی دارند که به نوبه ی خود قابل توجه است و یک دندانپزشک می تواند با درنظر گرفتن شرایط دندان، آگاهی از وضعیت سلامت بیمار تجهیزات موجود و کورتیکواستروییدهای در دسترس از این روش ها استفاده کند بدون اینکه عارضه ی خاصی بیمارش را تهدید کند البته مقایسه ی دقیق دارو های مختلف این شاخه ی دارویی و دوزهای مورد آزمایش و همچنین روش های مختلف تجویز نیازمند آنالیزهای دقیق تری است.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی