درمان ریشه

وقتی پوسیدگی دندان از مرز مینا و عاج بگذرد و عصب دندان را درگیر کند می بایست عصب آلوده تخلیه و فضای داخلی دندان و ریشه ها با مواد مخصوص پر شوند، دندانی که عصب آن درگیر پوسیدگی شده باشد درد شدیدی دارد و باید درمان اورژانسی انجام شود.

 

عصب کشی چیست؟

پالپ دندان بافتی است در داخل دندان که شامل عروق خونی، اعصاب و سلول هایی است که باعث می شود سردی و گرمی غذا و نوشیدنی ها را حس کنیم. اگر چه وجود پالپ برای رشد دندان ضروری است، به محض اینکه دندان به طور کامل رشد کرد به خاطر اینکه از بافت های اطراف تغزیه می کند، می تواند بدون وجود پالپ ادامه حیات دهد. دندان بدون پالپ دندانی مرده نیست بلکه در واقع دندانی است بدون عصب.
معالجه ی مجرای ریشه دندان ( Root Canal Therapy) در واقع معالجه بافت های پالپ داخل دندان ها و اطراف بافت های نزدیک ریشه مورد نظر می باشد. عدم رسیدگی به هنگام پوسیدگی ها، شکستگی ها و ضربه های شدید می توانند به پالپ آسیب برسانند که در نهایت منجر به التهاب یا عفونت می شود. اگر این عفونت و یا التهاب به موقع  درمان نشود، موجب درد و التهاب های شدید ی می شوند.
علائم پالپ آسیب دیده، درد هنگام نوشیدن مایعات سرد یا گرم، درد هنگام خوردن و جویدن غذا و همچنین دردهای ناگهانی و بدون دلیل می باشد. گاهی اوقات علائم خاصی وجود ندارد و دندان پزشک شما توسط عکسبرداری متوجه آسیب پالپ دندان شما می شود.
با کمک عصب کشی، دندان و بافت های اطراف آن به حالت قبلی خود بازگشته و سلامتی خود را به دست خواهد آورد. هر مشکلی که برای پالپ دندان ایجاد شود، توسط درمان ریشه معالجه می شود.
اندودنتیست( متخصص درمان ریشه) چه وظایفی دارد؟
علم اندودونتیکس تخصصی از علم دندانپزشکی است که درمان پالپ و بافت‌های اطراف ریشه دندان را به عهده دارند و اندودنتیست نیز دندان پزشکی می باشد که وظیفه محافظت و عصب کشی دندان را به عهده دارد تا از کشیده شدن آن با خارج نمودن پالپ عفونی از ریشه دندان و ترمیم قسمت تاجی دندان جلوگیری نماید.
متخصص درمان ریشه آموزش های لازم در ارتباط با دندان هایی که نیاز به قطع ریشه یا عصب کشی از ته ریشه دندان و درون لثه دارند را به طور کامل در طوره های تخصصی می گذرانند. اندودنتیست ها می توانند بهترین کمک را در این زمینه به بیمار ارائه دهند. این متخصصین بعد از بی حس نمودن دندان، پالپ عفونی را از ریشه خارج می کند و سپس بعد از تمیز کردن مجرای ریشه، جای خالی پالپ را با موادی مخصوص پر می کند و سپس ترمیم تاج دندان را انجام می دهد.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (4 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی