Fixed orthodontic treatment

دندان هایی که از رنگ سفید تیره تر باشند، مثلا با لکه های طوسی، زرد و یا قهواه ای به سرعت باعث میشوند شما چند سال پیرتر به نظر بیایید، اما سفید نگه داشتن دندان هایتان تا جایی که ممکن است، لبخند شما را زیبا و ظاهرتان را جوان ننشان میدهد.

جلوگیری از بدرنگی دندان ها میتواند مشکل باشد اما غیر ممکن نیست. چیز هایی وجود دارند که با محدود و یا حذف کردنشان لبخندی سفیدتر خواهید داشت. وقتی که به سفیدی دندان ها فکر میکنید این را در نظر داشته باشید که هر چیزی که یک تیشرت سفید را لکه میکند، دندان ها را هم لکه خواهد کرد. این چیز ها شامل چای، قهوه، نوشابه، آب انگور و هندوانه، بلوبری و شکلات میشود.

برای جلوگیری از لکه شدن دندان ها، بهداشت دهانی منظم و خوب بسیار حائز اهمیت است: جرمگیری حرفه ای منظم، نخ دندان کشیدن و مسواک زدو در صبح و شب و 20 دقیقه بعد از هر وعده غذایی.

سایه های مختلف تیرگی دندان و علل آنها:

طوسی
لکه های طوسی نتیجه ی استفاده ی طولانی مدت از داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها از جمله تتراساکلین هستند. از بین بردن لکه طوسی دندان ها بسیار دشوار است چراکه تا عمق زیادی از دندان ها نفوذ کرده اند و به همین دلیل بیشتر دندانپزشکان توصیه میکنند که این لکه ها را فقط با روکش های دندانی بپوشانند.

زرد
بیشترین میزان مراجعات به خاطر لکه های زرد دندان است که میتواند هم به علت بالا رفتن سن فرد و هم نتیجه نوشیدنی ها و خوراکی های رنگدار باشد. لکه زرد به خوبی به بلیچینگ دندان پاسخ میدهد.

قهوه ای
استعمال دخانیات و جویدن تنباکو باعث میشود رنگ دندان ها به قهوه ای تبدیل میکند. بلیچینگ در مطب و یا روکش دندان برای این نوع لکه ها کارساز است.

لکه های سفید
لکه های سفید که درواقع  بد رنگی دندان محسوب نمیشوند نتیجه ی کمبود کلسیم دندان هستند. این نقاط سفید مضر نیستند اما نشانگر کمبود مواد معدنی در بدن است که باعث تحلیل مینای دندان میشوند. اگر رسیدگی و درمان نشوند ممکن است تبدیل به لکه های قهوه ای و در نتیجه باعث پوسیدگی دندان شوند. برای رساندن مواد معدنی لازم به دندان باید از فلوراید و برای تامین کلسیم دندان از روکش استفاده کرد.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی