whales teeth

باورتان بشود یا نه، بعضی از نهنگ ها نیز دندان دارند.

نهنگ ها را می توان در دو گروه طبقه بندی کرد؛ نهنگان بی دندان و نهنگان با دندان.

نهنگ های که دندان دارند، همان هایی هستند که به موجودات دیگر حمله کرده و در برخی از مواقع حتی آنها را توسط دندان هایش تکه تکه کرده و می خورند. این دندان ها به نهنگ ها کمک می کند تا شکار خود را به خوبی هضم کنند.

علاوه بر نهنگ ها، دلفین ها و گراز ماهی ها نیز دندان دارند و در این طبقه بندی قرار می گیرند. با وجود اینکه تمامی نهنگ های با دندان، با دندان متولد می شوند ولی همه آنها توانایی جویدن غذا را ندارند.

بعضی از نهنگ های با دندان از دندان ها برای گاز گرفتن و گرفتن شکارشان استفاده می کنند تا فرار نکند و در نهایت هم شکارشان را یکجا میبلعند چون توانایی تکه تکه کردن توسط دندان هایشان را ندارند. برخی دیگر از نهنگ ها نیز هستند که هیچ استفاده ای از دندان ها نمی کنند بلکه فقط نسبت به نوع بی دندان خود احساس برتری می کنند.

تعداد دندان های این نهنگ ها با توجه به نوع آنها متفاوت است. بعضی از این نهنگ ها فقط یک یا دو دندان دارند، در حالی که نوع دیگر آنها 240 دندان . یک نوع دیگر از نهنگ ها نیز هستند که فقط در فک پایین دندان دارند.

نهنگ های با دندان چگونه طعمه خود را شکار می کنند؟

نهنگ های با دندان معمولا به صورت گروهی طعمه خود را شکار می کنند. برای مثال، یک گروه از نهنگ های با دندان شکار خود را به یک گوشه می کشانند تا شکار نتواند فرار کند و سپس آن را می خورند. برخی از نهنگ ها حتی هنگام شکار کوسه نیز دیده شده اند. یک گروه از نهنگ ها حواس کوسه را پرت می کند در حالی که یک گروه دیگر از پشت به آن حمله کرده و جلوی حرکت آن را می گیرند، تا بتوانند به راحتی به آن حمله کنند.

نوع دیگری از نهنگ های با دندان وجود دارند که تا 914 متر قابلیت شیرجه زدن تا عمق دریا یا اقیانوس را دارند و به راحتی می توانند در عمق های مختلف شکار خود را پیدا کنند.

نهنگ های به دندان معمولا به صورت گروهی شکار می کنند ولی میان آنها گروهی نیز یافت می شود که به تنهایی شکار خود را بیابد.

نهنگ های بدون دندان معمولا بزرگتر از انوع با دندان می باشند. نهنگ های با دندان معمولا 21 متر قد و 45 تن وزن دارند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی