Deep Pocket Therapy

بهداشت دهان در بیمارن مبتلا به ایدز اهمیت زیادی دارد

اسید های چربی تولید شده توسط باکتری های موجود در لثه های آسیب دیده موجب بروز بیماری سارکوم کاپوزی، ایجاد تومور در دهان می شود.

براساس مطالعات انجام شده در دانشگاه وسترن ریزرو، محققان ارتباط موجود بین اسید های چربی تولید شده توسط باکتر یهای موجود در لثه ها و سرطان دهان را بررسی کردند. محققان افرادی که به بیمار یهای لثه مبتلا هستند بررسی کرده و متوجه شدند باکتری هایی که موجب بروز این بیماری  شده اند به میزان فراوانی در بزاق دهان این افراد وجود دارند.

بیشتر افرادی که به بیماری ایدز مبتلا هستند، به دلیل ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن به بیماری سارکوم کاپوزی مبتلا هستند زیرا بدن آنها توانایی مبارزه با عفونت را ندارد. این بیماری ابتدا به صورت زخم در دهان ظاهر می شود که بعدا تبدیل به تومور بد خیم می شود. این بیماری فقط در صورتی درمان می شود که زود هنگام تشخیص داده شود. هدف اصلی این تحقیق بررسی دلیل این موضوع بود که چرا این بیماری در برخی از افراد توسعه پیدا  نمی کند. در انجام این تحقیق از 21 نفر ، 11 نفر 50 ساله و مبتلا به بیماری لثه و 10 نفر دیگر بالای 26 سال و با شرایط خوب بهداشت دهان استفاده شد. بزاق دهان هر کدام از این افراد از جنبه های مختلف بررسی شد و موضوعی که توجه محققان را به خود جلب کرد، حضور دو نوع باکتری و پنج نوع اسید چربی بود. بعد از مطالعاتی که این محققان انجام دادند، متوجه شدند اسید های چربی در همانند سازی سارکوم کاپوزی تاثیر گذار است. بعد از اینکه از این موضوع مطلع شدند، ورژن تمیز تر اسید های چربی را وارد سلول های مبتلا به ویروس سارکوم کاپوزی کردند تا واکنش ویروس را بررسی کنند که در نهایت رشد سارکوم کاپوزی در بدن توقف شد.  

نتایج به دست آمده از مطالعات، تاثیر بهداشت دهان در بیماران مبتلا به بیماری ایدز را ثابت کرد.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی