عکس قطعات آباتمنتگروه تحقیقاتی به نام Millennium Research Group (MRG) آنالیز دقیق و کاملی از بازار ایمپلنت دندان در امریکا با نام بازار ایمپلنت دندان در امریکا ( US Markets for Dental Implants ) در گزارش سال 2007 ارائه کرده است. این آنالیز نشان میدهد اباتمنت پرداخت شده مختص بیمار، در بازار ایمپلنت دندان در سال 2006 به سرعت رو به رشد بوده است و 100 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است. معمولا اباتمنت پرداخت شده مختص بیمار در آزمایشگاه تخصصی دندانی ساخته میشود. این اباتمنتها به علت بهبود عملکرد و زیبایی، به سرعت توسط دندانپزشکان مورد استفاده قرار گرفته است. این اباتمنت ها با طراحی و ساخت کامپیوتری (CAD/CAM) تولید میشوند. کریس شوتسا تحلیلگر این گروه تحقیقاتی میگوید:

"فناوری طراحی و ساخت کامپیوتری کمک میکند ساخت اباتمنت نهایی تسهیل شود. همچنین با این روش جایگذاری آن آسانتر بوده و هماهنگی آن با اجزاء دیگر ایمپلنت بیشتر است. سادگی جایگذاری اباتمنت هم برای بیمار هم برای دندانپزشک ویژگی بسیار خوبی محسوب میشود چون هم مدت زمان درمان و نشستن بیمار روی صندلی را کاهش میدهد، هم هماهنگی آن با اجزاء دیگر ایمپلنت و وضعیت دهان بیمار بهتر بوده در نتیجه بیمار راحت تر است و نیاز به اصلاح کمتری وجود دارد، در نتیجه هم بیمار و هم  دندانپزشک از منافع آن سود میبرند." گزارش 2007 این گروه تحقیقاتی (بازارهای ایمپلنت دندان در امریکا)، شرکتهای سازنده زیادی را تحت پوشش تحقیقات خود قرار داده بود. درباره اباتمنت پرداخت شده مختص بیمار اغلب ایمپلنتهای دندان با اباتمنت دائمی ترمیم میشوند. اباتمنت یک پست فلزی کوچک است که در بالای خط لثه بر روی پایه ایمپلنت متصل میشود و در نهایت دندان پروتزی را نگه میدارد. پیش از این مرسوم بوده است که سازندگان ایمپلنت دندان از اباتمنتهای پیش ساخته استفاده میکردند اما امروزه اباتمنتهای پرداخت شده مختص بیمار ارائه شده اشت که پیش ساخته نیستند و پس از جایگذاری ایمپلنت، طراحی و ساخته شده اند. معمولا برای ساخت اباتمنت مختص بیمار، دندانپزشک قالبی از محل ایمپلنت دندان میگیرد و اطلاعات را به آزمایشگاه تخصصی ارسال میکند تا اباتمنت ساخته شود. چون جهت، زاویه و عمق دقیق ایمپلنت دندان را میتوان از قالبی که به آزمایشگاه ارسال میشود، مشخص کرد اباتمنتی که بعدا ساخته میشود تناسب و تطابق دقیق و عالی با ایمپلنت دارد و در نهایت نتیجه درمان بهتر میشود.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی