مینی ایمپلنتپژوهشی که اخیرا توسط محققان یونانی انجام شده است، نشان میدهد میزان موفقیت مینی ایمپلنت (miniscrew implants) در شرایطی که برای تقویت انکوریج (لنگرگاه) مورد استفاده قرار میگیرد، 87.7 درصد است. این مقاله در Journal of Dental Research منتشر شد.

محققان در این پژوهش جستجو در تحقیقات و مقالات را با دربرگیری و مستثنا کردن معیارهای خاص انجام دادند. از 3183 مقاله، هشت مورد معیارهای لازم را داشت.

محققان دریافتند هنگامی که مینی ایمپلنت و لنگرگاه های مرسوم مورد مقایسه قرار گرفتند، مینی ایمپلنت در حفظ لنگر و یا حتی جلوگیری از کاهش لنگر، تا حد قابل توجهی با میانگین تفاوت 2.4 میلی متر (p = 0) موفق بوده است.

همچنین مشاهده شد از دست دادن لنگر در شرایطی که مینی ایمپلنت بین دندان های پره مولر دوم و مولر اول جایگذاری شد، در شرایطی که بیمار دو مینی ایمپلنت در فک داشت، در شرایطی که مینی ایمپلنت ها مستقیما متصل شده بودند و در شرایطی که درمان بیشتر از 12 ماه طول کشید، کمتر اتفاق می افتاد.
با این حال به علت کیفیت، تعداد و ناهمگنی مطالعات مورد استفاده، محققان میگویند یافته هایشان باید با احتیاط تفسیر شود.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی