Painkillers

پژوهشهای جدید نشان داده اند که مصرف داروهای ضد درد پیش از جراحی دهان، تاثیر کمی بر ناراحتی پس از عمل دارد. یک پژوهش بازبینی که در نشریه Anaesthesia Progress به چاپ رسید، نتیجه گیری کرده است که داروهای ضد درد پیش از عمل، تاثیر کمی بر تورم صورت و درد پس از عمل و محدودیت باز شدن دهان دارند. استفاده از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی در جراحی های دهان امر جدیدی نیست و این داروها معمولا برای درد پس از عمل تجویز میشوند. این داروها ارزان و موثر هستند و به بیماران کمک میکنند زودتر بهبود یابند. اما یافته های پژوهشهای جدید نشان میدهند که این باور عمومی که مصرف این داروهای ضد درد پیش از جراحی دهان، میتواند درد پس از جراحی را کاهش داده یا به کل از آن جلوگیری میکند، بی اساس است.

این مقاله تعدادی از مطالعاتی را مورد بازبینی قرار داده است که بر روی بیمارانی که برای درمان دندان عقل نهفته، تحت جراحی قرار گرفته اند، انجام شده است. مطالعات مورد بحث، بین 1989 و 2012 صورت گرفته اند و بررسی کرده اند که آیا ایبوپروفن خوراکی یا داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی دیگر که پیش از جراحی مصرف شده بود، توانسته درد بعدی بیمار را کاهش دهد یا خیر. تنوع گسترده نتایج و روش شناسی این تحقیقات، نتیجه گیری قدرتمند را با مشکل مواجه ساخته بود. پنج نوع مسکن در زمانهای مختلف و در دوزهای مختلف به بیماران داده شده بود. فاکتورهای دیگر مانند استفاده از بی حسی و روشهای ارزیابی نیز در این گروه مطالعات متفاوت بودند. اما تحقیقات کنونی مشخص کرده اند که در مورد هیچ یک از داروهایی که پیش از جراحی مصرف شده بود، بهبود قابل توجهی در کاهش درد مشاهده نشده است. مولفان این مقاله نتیجه گیری کرده اند که لازم است آزمایشهای بالینی دقیقی در آینده صورت بگیرد تا در مورد مصرف مسکن پیش از جراحی دهان بتوان اطلاعات دقیقتری به دست آورد.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی