dental history pictures

امروزه بسیاری از مردم از تصور مراجعه به مطب دندانپزشکی هم ناراحت میشوند، اما در گذشته کارهای دندانپزشکی خیلی بدتر از حالا بوده است. این تصاویر دندانپزشکی مربوط به چند قرن اخیر می باشد:

مرد خرسند از درمان دندانپزشکی
dental history dr shiffman fixed my teeth
به سختی میتوان تصور کرد در دوره ای تنها راهکار دندانپزشکی مردم، کشیدن دندان بوده است!

کودکتان برای دندان در آوردن مشکل دارد؟ به کودک مقداری الکل و کوکائین بدهید
dental history cocaine teething drops
سالها پیش رایج بود که به کودکی که میخواهد دندان در بیاورد، همه جور معجونی بدهند تا آرام شود. شربت دندان در آوردن وینزلو! چیزی که امروزه کاملا غیر قانونی است.
dental history winslows soothing syrup

میخواهید دندان عقلتان را بکشید؟
dental history martyrdom st apollonia
نقاشی The Martyrdom of St. Apollonia که کشیدن وحشتناک دندان را به تصویر کشیده است. خوشحال باشید که دندان شما به این روش کشیده نمیشود!

دندانپزشک سیار آلمانی
dental history german quack dentist on tour
در این تصویر دندانپزشک قلابی آلمانی که شبیه کاپیتان هوک است! یک دندان بزرگ را در دست نگه داشته که مثلا از دهان فرد قد کوتاه کناری خود خارج کرده است. اگر دقیقتر نگاه کنید، گردنبند متشکل از دندانهای کشیده شده ای را بر روی میز میبینید. دستیار کوچک او انواع پودرها را مخلوط کرده و معجونهایی درست کرده که دندانپزشک ادعا میکند عوارض ناشی از سنگ کلیه و بارداری را درمان میکند.

دندانپزشک سیار فرانسوی به همراه میمونش
dental history french quack with monkeyاین دندانپزشک فرانسوی با افتخار دندانی را نشان میدهد که اخیرا از دهان نجیب زاده سمت راست خود بیرون کشیده است و در تصویر هم مشخص است که بیمار چه دردی را متحمل میشود.

دندانپزشک ایرانی قرن هجدهم در حال دندان کشیدن
dental history persian dentist extracting tooth 
دندانپزشک ایرانی قرن هجدهم در این اثر هنری مربوط به دندان کشیدن با ملایمت. این ملایمت رفتاری، ظرافت تصویر را بازتاب میکند. رفتاری که از سفارشهای موجود در قرآن (کتاب آسمانی مسلمانان) درباره مهربانی با یکدیگر، الهام گرفته شده است.

دندانپزشک سیار هلندی
dental history traveling dentist dutch villageجالب است که مردم اطراف دندانپزشک جمع میشدند و کشیدن دندان را به عنوان سرگرمی، تماشا میکردند.

درمان شگفت انگیز دندان درد
dental history surprfing toothache cureعجب تبلیغاتی! به املای شگفت انگیز توجه کنید (به جای Surprising نوشته شده Surprifing).

کار کمر شکن برای این دستیار دندانپزشک
dental history russian dentist cartoon 1889چه موقعیت سختی برای هر سه نفر! این شیوه دندان کشیده واقعا برای دستیار دندانپزشک، کمر شکن است.

دندانپزشک تنومند ایتالیایی
dental history italian dentist athletic pulling teethبه نظر میرسد بیمارانی که در صف منتظر هستند، دچار وحشت شده و مرتب نوشیدنی مصرف میکنند تا خود را آرام کنند.

درمان دندان درد با آتش
dental history fire cures toothacheبیماری که از دندان درد رنج میبرد، روی شعله منقلی که در آن بذر بنگ در حال سوختن است، خم شده است. در گذشته اعتقاد بر این بود که بوی دانه های بنگ کرمها را از دندانی که درد میکند، خارج میسازد. بله! در آن زمان مردم معتقد بودند دندان درد به واسطه کرمهایی ایجاد میشود که دندان را سوراخ میکنند و درد ایجاد میکنند. حتی اگر چنین بود، این کار پیش از این که کرم را نابود کند، بیمار را از پا در می آورد. امروزه بنگ به عنوان گیاه بسیار سمی شناخته میشود.

دندان کشیدن ژاپنی ها: روش زانو زدن
dental history japanese dentist kneelingاین بیمار باید خود را آماده دندان مصنوعی کند.

دندانپزشک عرب پالپ دندان را با اسید میسوزاند
dental history arabic dentist cauterizing dental pulp 
در این تصویر دندانپزشک عرب اسید به داخل پالپ دندان بیمار تزریق میکند. با استفاده از سرنگ اسید را تزریق میکند تا بقیه بخشهای بدن بیمار و خودش، نسوزد.

دندان کِش
dental history tooth drawer
این دندانپزشک شیک پوش خود را به عنوان دندانپزشک مغول بزرگ تبلیغ میکند. او میخواهد همه بدانند حتی پادشاهان هم خود را به مهارتهای دندانپزشکی او میسپارند.

جراح دهان ایتالیایی که استخوان فک را بدون دردسر، بیرون کشیده است
dental history italian dentist extracting jaw 
نمیدانم چطور مردم چنین چیزی را باور میکردند. این جراح ایتالیایی تظاهر میکند که فک حیوانی را از دهان بیمار (بازیگر) خود خارج کرده است. جمعیت حیرت زده به دستان جراح خیره شده اند اما نگاه جراح به ما اشاره میکند که باور نکنید!

یک تم جالب که در بیشتر تصاویر تکرار شده است، جمعیتی است که دندانپزشک را احاطه کرده اند و او را تحسین میکنند.

4.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 85% (2 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی